Reklama

W Rykach zapachniało świętami (ZDJĘCIA)

W ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem na placu przed sceną parkową zaroiło się od wystawców i lokalnych artystów. Nawet mróz nie przeszkodził we wspólnym świętowaniu

Już od południa plac przy "pałacyku" zaczęli odwiedzać goście, którzy postanowili skorzystać z zaproszenia urzędu miejskiego i Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach na Wigilię Miejską.

Na scenie prezentowały się lokalne zespoły, soliści i orkiestra dęta. Było wspólne śpiewanie kolęd. Każdy mógł spróbować wigilijnych potraw. Na stoiskach chętni mogli kupić stroiki, ciasta i wiele innych artykułów przydatnych na wigilijny stół.

Kulminacyjnym punktem spotkania było przekazanie przez harcerzy na ręce burmistrza miasta Betlejemskiego Światła Pokoju oraz dzielenie się opłatkiem. Były też życzenia świąteczno-noworoczne.

Reklama

- Już niedługo spotkamy się przy rodzinnym, wigilijnym stole. Na kilka dni przed tym wydarzeniem zaprosiliśmy naszych mieszkańców, żeby w tym wyjątkowym czasie być razem, złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem. Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe. Chciałbym życzyć wszystkim tego co najważniejsze: zdrowia, spokoju i pokoju, bo te słowa nabierają w tych czasach szczególnego znaczenia. Życzę, żeby te święta były spędzone w ciepłej, serdecznej i rodzinnej atmosferze - mówi Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości