Dzisiaj (sobota, 10 sierpnia), podopieczni Marcina Gajdzińskiego zagrają z IV-ligowym Powiślakiem Końskowola w III rundzie Pucharu Polski
Po wyeliminowaniu B-klasowych Orłów Kazimierz i A-klasowego Amatora Leopoldów/Rososz teraz piłkarzy ze Stężycy czeka cięższe zadanie, bowiem tym razem do Stężycy przyjeżdża jedna z czołowych drużyn IV ligi - Powiślak Końskowola.
- Oczywiście nie zamierzamy się poddawać i będziemy walczyć o jak najlepszy rezultat w tym meczu - zapowiada Marcin Gajdziński, trener Mazowsza. - Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z klasy rywala i wiemy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Dużo będzie zależało od tego, kto będzie mógł w tym meczu zagrać, bo wiadomo, że jest jeszcze okres urlopowy i niektórzy zawodnicy wyjeżdżają na wczasy. Mimo wszystko chcemy pokazać się z jak najlepszej strony.
Powiślak Końskowola w IV lidze występuje nieprzerwanie już siódmy sezon (od 2013/14) i zawsze należy do czołowych zespołów tej klasy rozgrywkowej. Również z rozgrywek pucharowych piłkarze z Końskowoli moją dobre wspomnienia. W poprzednim sezonie dotarli do ćwierćfinału w okręgu lubelskim, a w sezonie 2017/18 wygrali finał w okręgu lubelskim (1:0 z Avią Świdnik) i odpadli dopiero w półfinale wojewódzkim z III-ligowymi Orlętami Radzyń Podlaski (2:5).
III RUNDA PUCHARU POLSKI
Mazowsze Stężyca - Powiślak Końskowola
Stadion im. Henryka Frąckiewicza w Stężycy
Sobota, 10 sierpnia (sobota), godz. 17:00
Pozostałe mecze: Garbarnia Kurów - Granit Bychawa, Sokół Konopnica - Lewart Lubartów, Avia II Świdnik - Górni II Łęczna, Orion Niedrzwica - Lublinianka, Janowianka - Świdniczanka, Stal Poniatowa - LKS Stróżą, Wisła II Puławy - wolny los.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze