Talenty i umiejętności rozwinęło tu dziesiątki niepełnosprawnych z terenu powiatu. Od dwudziestu lat Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rykach pełnią rolę domu, miejsca pracy i szkoły dla swoich podopiecznych
Placówka w trakcie dwóch dekad wrosła w krajobraz powiatowych instytucji. A dowodem na potrzebę jej istnienia jest liczba blisko 60 osób uczęszczających na zajęcia. Razem z terapeutami i rodzicami tworzą zespół niosący pomoc i szczęście oraz ponoszący jakość życia młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. W tym roku cała społeczność warsztatów ma podwójne powody do świętowania. To nie tylko dwadzieścia lat istnienia placówki w Rykach, ale i sześćdziesiąt lat od powołania Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, którego częścią są ryckie WTZ.
Święto sprzyjało do spotkania w większym gronie. 7 grudnia salę gimnastyczną odwiedziło kilkadziesiąt zaprzyjaźnionych z warsztatami osób, najczęściej samorządowców, kierowników instytucji i placówek oświatowych. Nie zabrakło też przedstawicieli rodziców i oczywiście pracowników WTZ. Przed tak szacowną widownią uczestnicy warsztatów pokazali się z jak najlepszej strony. Zabrali słuchaczy w podróż dookoła świata, racząc przy okazji potrawami właściwymi dla różnych państw.
Z okazji jubileuszu wszyscy pracownicy WTZ otrzymali dyplomy i podziękowania od starosty ryckiego Dariusza Szczygielskiego. Kierownik warsztatów Bożena Wasilewska odebrała też szereg innych życzeń i prezentów, w tym czek na sumę pieniężną. Dopełnieniem uroczystości był tort i poczęstunek dla obecnych na sali uczestników.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze