Czarni Dęblin zagrają dzisiaj o godzinie 17:00 z Ruchem Ryki w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Będzie to pierwsze spotkanie zespołów z Dęblina i Ryk od ponad 7 lat. Relacja online z tego spotkania na turyki.pl
W sezonie 2014/15 zespoły Czarnych Dęblin i MKS-u Ryki rywalizowały w IV lidze. W rundzie jesiennej mecz pomiędzy Czarnymi, a MKS-em odbył się na Stadionie Miejskim w Dęblinie. Wygrali gospodarze 2:0, a gole dla nich strzelili Cezary Adamski (obecny trener Czarnych 1947 Dęblin) oraz Paweł Przybysz (ówczesny szkoleniowiec Czarnych). Ten ostatni mecz zespołów z Dęblina i Ryk w Mieście Orląt został rozegrany 26 października 2014. W tamtym meczu z obecnych piłkarzy zagrali Bartłomiej Bułhak i Szymon Cieślak (MKS Ryki) oraz Cezary Adamski, Marcin Olender, Michał Zdunek i Paweł Osojca (Czarni Dęblin). Tego ostatniego raczej nie zobaczymy w dzisiejszych derbach, ponieważ jest kontuzjowany.
W rundzie wiosennej 2015 do spotkania Ruchu i Czarnych doszło 3 czerwca na Stadionie Miejskim w Rykach. Tym razem górą byli ryczanie, którzy pokonali rywali zza miedzy 3:2. Gole w tym meczu strzelali: Tomasz Domański, Daniel Żubert i Rafał Woć dla MKS-u oraz dwukrotnie Jarosław Grykałowski dla Czarnych. W czerwcowym meczu w MKS-ie zagrali (z zawodników obecnych w kadrach drużyn do sezonu 2022/23) Szymon Cieślak i Damian Darnia, a w Czarnych Cezary Adamski, Marcin Olender, Paweł Osojca i Michał Zdunek.
W ciągu ostatnich siedmiu lat MKS Ryki, a od poprzedniego sezonu Ruch Ryki występował w IV lidze i Klasie Okręgowej. Dużo gorzej działo się w futbolu dęblińskim, bo najpierw, po sezonie 2014/15 klub Czarni Dęblin został rozwiązany, a potem było kilka prób wskrzeszenia drugiej obok Gabarytów piłkarskiej drużyny seniorów w Mieście Orląt. Były Orlęta Dęblin, Czarni0Orlęta Dęblin, a od sezonu 2021/22 Czarni 1947 Dęblin. Zespół prowadzony przez Cezarego Adamskiego w poprzednim sezonie wygrał II grupę B klasy i awansował do A klasy.
- Zgłosiliśmy drużynę do Pucharu, żeby ograć chłopaków - mówi Kamil Krypski, prezes Czarnych 1947 Dęblin. - Chodzi o to, żeby mieli więcej minut w meczach o stawkę. Nie zamierzaliśmy jakoś mocno walczyć o awans, bo dla nas priorytetem jest liga. Jednak kiedy okazało się, że trafiliśmy na Ruch Ryki, to nie ma co ukrywać, poczuliśmy dreszczyk emocji. To będą takie duże derby powiatu ryckiego, pierwsze od ponad 7 lat. Na pewno podejdziemy do tego spotkania bardziej zmotywowani niż do innego przeciwnika i będziemy chcieli wygrać. Ryki od wielu lat występują w "okręgówce", a my dopiero awansowaliśmy do A Klasy. Będziemy walczyć o zwycięstwo, a jak będzie pokaże boisko.
- Mecze Ryk z Dęblinem zawsze cieszyły się wielkim zainteresowaniem i tak pewnie będzie i tym razem - mówi Sebastian Kozdrój, trener Ruchu Ryki. - Szczerze mówiąc niewiele wiem o drużynie Czarnych, bo jeszcze nie widziałem zespołu prowadzonego przez trenera Cezarego Adamskiego. Kilku zawodników znam, wiem czego można się po nich spodziewać, ale jak oni funkcjonują w nowym zespole, tego nie wiem. Na pewno będziemy chcieli wygrać to spotkanie i awansować do drugiej rundy.
------------------
Dęblin, Stadion Miejski
7 sierpnia 2022, 17:00
Czarni 1947 Dęblin - Ruch Ryki
I runda Pucharu Polski (Okręg Lubelski)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze