Zarząd Dróg Wojewódzkich ma przygotowane na inwestycję blisko 32 mln zł
Trwa przetarg na budowę obwodnicy Stężycy. To pierwszy etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 801 od Warszawy do Puław. Jak się okazuje, Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jest inwestorem, ma zabezpieczone na ten cel 31,68 mln zł. Po otwarciu ofert okazało się, że najniższą złożyła firma Strabag - 26,87 mln zł. Łącznie wpłynęło 5 ofert. Najdroższa opiewała na ponad 43,2 mln zł. - W tym momencie trwają procedury związane z wyłonieniem wykonawcy - mówi Paweł Szumera, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Nie zdradza jednak, kiedy zostanie podpisana umowa z firmą, która zajmie się budową. - Zrobimy to na tyle szybko na ile pozwolą nam procedury. Obecnie przygotowujemy umowę - oznajmia.
Jak wynika z informacji przetargowych, budowa ponad 6-kilometrowegovodcinka ma się zakończyć 30 października 2020 roku. Czy to nie za mało na czasu na wykonanie zupełnie nowej trasy? - Inwestycja powinna zakończyć się w wyznaczonym terminie - oznajmia dyrektor Szumera. Nowa trasa "Nadwiślanki" będzie się zaczynać między Dęblinem, a Stężycą na łuku drogi, gdzie często dochodzi do wypadków i kolizji. Będzie omijać tą drugą miejscowość od północnej strony. Na obecną nitkę wróci około 500 metrów przed Brzeźcami.
Jest duża potrzeba przebudowy całej trasy DW-801 na odcinku granica województwa - Puławy. Z uwagi na budowę drogi ekspresowej S17 między Warszawą, a Lublinem, "Nadwiślanka" jest często wybierana przez kierowców jako alternatywa w podróży między stolicami województw mazowieckiego i lubelskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ta obwodnica jest całkowicie bez sensu. Otworzyli już drogę S17 ( obwodnicę Ryk) i cały ruch przeszedł na tą drogę. Teraz na 801 jest jedna wielka pustka a jak za pół roku jak otworzą kolejne brakujące odcinki S17 do Wiazownej to już w ogóle zniknie tutaj ruch. Wyrzucanie pieniędzy w błoto.. Jest dużo miast potrzebujących obwodnicy...
Potrzebna jest jak dziura w moście
Jak byście mieszkali w stezycy to byście mówili co innego
Obwodnica to by się Dęblina przydala bardziej
Może lepiej było by drogę przez stezyce zrobić nową i by było ładnie, cicho i bezpiecznie. Ale Pan P... na inny pomysł na Stężyce; )
Może lepiej było by drogę przez stezyce zrobić nową i by było ładnie, cicho i bezpiecznie. Ale Pan P... na inny pomysł na Stężyce; )
W Stężycy droga potrafi być naprawdę kręta, obwodnica będzie omijać tereny zabudowane. Na Mazowszu w jej ciągu jest kilka obwodnic (Karczewa, Sobiekurska, Sobień-Jezior, Wilgi). Obwodnica Stężycy nie jest za bardzo uzasadniona ruchowo, ale dzięki niej ominięte zostaną dwa ostre zakręty w centrum Stężycy.
Ta obwodnica jest całkowicie bez sensu. Otworzyli już drogę S17 ( obwodnicę Ryk) i cały ruch przeszedł na tą drogę. Teraz na 801 jest jedna wielka pustka a jak za pół roku jak otworzą kolejne brakujące odcinki S17 do Wiazownej to już w ogóle zniknie tutaj ruch. Wyrzucanie pieniędzy w błoto.. Jest dużo miast potrzebujących obwodnicy...
Potrzebna jest jak dziura w moście
Jak byście mieszkali w stezycy to byście mówili co innego