Reklama

Rusza budowa obwodnicy Stężycy

Zarząd Dróg Wojewódzkich ma przygotowane na inwestycję blisko 32 mln zł

Trwa przetarg na budowę obwodnicy Stężycy. To pierwszy etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 801 od Warszawy do Puław. Jak się okazuje, Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jest inwestorem, ma zabezpieczone na ten cel 31,68 mln zł. Po otwarciu ofert okazało się, że najniższą złożyła firma Strabag - 26,87 mln zł. Łącznie wpłynęło 5 ofert. Najdroższa opiewała na ponad 43,2 mln zł. - W tym momencie trwają procedury związane z wyłonieniem wykonawcy - mówi Paweł Szumera, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Nie zdradza jednak, kiedy zostanie podpisana umowa z firmą, która zajmie się budową. - Zrobimy to na tyle szybko na ile pozwolą nam procedury. Obecnie przygotowujemy umowę - oznajmia.

Ponad rok do zakończenia inwestycji

Jak wynika z informacji przetargowych, budowa ponad 6-kilometrowegovodcinka ma się zakończyć 30 października 2020 roku. Czy to nie za mało na czasu na wykonanie zupełnie nowej trasy? - Inwestycja powinna zakończyć się w wyznaczonym terminie - oznajmia dyrektor Szumera. Nowa trasa "Nadwiślanki" będzie się zaczynać między Dęblinem, a Stężycą na łuku drogi, gdzie często dochodzi do wypadków i kolizji. Będzie omijać tą drugą miejscowość od północnej strony. Na obecną nitkę wróci około 500 metrów przed Brzeźcami.

Reklama

Jest duża potrzeba przebudowy całej trasy DW-801 na odcinku granica województwa - Puławy.  Z uwagi na budowę drogi ekspresowej S17 między Warszawą, a Lublinem, "Nadwiślanka" jest często wybierana przez kierowców jako alternatywa w podróży między stolicami województw mazowieckiego i lubelskiego.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-09-13 12:37:51

    Ta obwodnica jest całkowicie bez sensu. Otworzyli już drogę S17 ( obwodnicę Ryk) i cały ruch przeszedł na tą drogę. Teraz na 801 jest jedna wielka pustka a jak za pół roku jak otworzą kolejne brakujące odcinki S17 do Wiazownej to już w ogóle zniknie tutaj ruch. Wyrzucanie pieniędzy w błoto.. Jest dużo miast potrzebujących obwodnicy...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-09-13 13:24:59

    Potrzebna jest jak dziura w moście

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-09-13 15:10:45

    Jak byście mieszkali w stezycy to byście mówili co innego

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości