Reklama

Wójt ma swojego zastępcę

Najczęściej spotyka się z sołtysami, ale zwykłemu mieszkańcowi też udzieli wyjaśnień i pomoże załatwić sprawę. Zbigniew Gałązka od stycznia pełni funkcję zastępcy wójta

Gmina Kłoczew, podobnie jak niektóre ościenne, wzbogaciła się o nowe stanowisko urzędnicze. Jak zapewnia włodarz, zmiany nie wynikały z „widzimisię” samorządu. - Zatrudnienie zastępcy było konieczne ze względu na zalecenie pokontrolne Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie – wyjaśnia Zenon Stefanowski. Wybór padł na doświadczonego pracownika kłoczewskiego magistratu. Zbigniew Gałązka od dwóch lat pełni funkcję kierownika osobnego referatu zajmującego się gminnymi inwestycjami.

Jak wynika z samej nazwy stanowiska, kłoczewski wicewójt ma za zadanie zastępować wójta w czasie jego nieobecności. Ale zakres kompetencji posiada dość okrojony. - Moja funkcja głównie skupia się na przedziale inwestycyjnym. Współpraca w zakresie inwestycji z wójtem jest bardzo merytoryczna, bo sam przez wiele lat "pilnował" gminnych inwestycji. Ta tematyka jest mi bliska, bo te same zadania wykonuję jako kierownik referatu. W dalszym ciągu zresztą nim jestem, bo pracuję na pół etatu jako kierownik i na pół etatu jako zastępca wójta – tłumaczy Gałązka. Oprócz zadań inwestycyjnych, wicewójt przyjmuje też interesantów. - Z mieszkańcami spotykam się każdego dnia już na etapie referatu. Nie mam wyznaczonych godzin przyjmowania. Ludzie przychodzą do mnie z wszelkimi bolączkami, a ja o ile mogę staram się je załatwić samodzielnie. Nie mniej jednak ostateczną decyzję pozostawiam wójtowi – zaznacza pan Zbigniew.

Reklama

Więcej o nowym zastępcy wójta Kłoczewa w najnowszym wydaniu "Twojego Głosu". Już w środę 24 lutego w kioskach...

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ... - niezalogowany 2021-02-23 18:22:49

    taa, specjalista wielki z krzywdy, spec od... wszyscy wiedzą

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Julia - niezalogowany 2021-02-24 10:13:33

    Zenek rękę ma do ludzi. Ściąga fachowców skąd się da. Do specjaliści pierwsza klasa. Najlepsi w okolicy. Ściągaj do gminy super fachowców Bądź jak Zenek! Miej rękę do ludzi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Discopolo - niezalogowany 2021-03-27 19:20:23

    Weź popraw stylistykę i ogólnie sens twoich wpisów. Trochę piszesz jak wyborca pisu lub psl;)

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości