Reklama

Wolontariusze z Czernica zebrali ponad 3700 zł dla hospicjum w Dęblinie

Szkolne Koło Wolontariatu z Czernica zorganizowało zbiórkę pieniędzy przy kościele w Kłoczewie na rzecz Hospicjum św. Faustyny Kowalskiej. W ramach akcji Pola Nadziei uczniowie wraz z mieszkańcami zebrali 3 704 zł na wsparcie chorych i działalność hospicjum. To kolejny dowód na wielkie serca młodzieży i zaangażowanie lokalnej społeczności.

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernicu po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. 3 maja przy kościele parafialnym w Kłoczewie przeprowadzili zbiórkę pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei.

Celem akcji było wsparcie Hospicjum im. św. Faustyny Kowalskiej w Dęblinie, które pomaga osobom ciężko i nieuleczalnie chorym. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i hojności mieszkańców zebrano 3 704 zł.

Cała kwota trafi na bieżącą działalność hospicjum oraz pomoc jego podopiecznym.

Reklama

Organizatorzy zaznaczają, że akcja nie odbyłaby się bez wsparcia lokalnej społeczności.

- Składamy serdeczne podziękowania Księdzu Proboszczowi Piotrowi Paćkowskiemu za życzliwość i umożliwienie przeprowadzenia kwesty na terenie parafii, a wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka i wspólnie niesioną nadzieję - przekazali organizatorzy

Akcja Pola Nadziei od lat przypomina o potrzebach hospicjów oraz osób chorych. Tegoroczna zbiórka w Kłoczewie pokazała, że mieszkańcy chętnie pomagają i wspierają ważne inicjatywy charytatywne.

Reklama

Fot: Szkoła Podstawowa im.Orła Białego w Czernicu

Źródło: Szkoła Podstawowa im.Orła Białego w Czernicu Aktualizacja: 07/05/2026 18:02
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości