Na Lubelszczyźnie wprowadzono zakaz używania fajerwerków. Wyjątek stanowi Sylwester i Nowy Rok
W okresie świąteczno-noworocznym, na terenie województwa lubelskiego (w tym również powiatu ryckiego), nie można używać w miejscach publicznych materiałów pirotechnicznych. Rozporządzenie w tej sprawie wydał wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Związane jest ono z zapewnieniem ochrony życia, zdrowia i mienia osób oraz porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego.
Zakaz wszedł w życie 24 grudnia i będzie obowiązywał do ostatniego dnia stycznia 2022 roku. Zakaz nie będzie obowiązywał w Sylwestra (31 grudnia) i Nowy Rok (1 stycznia). Dodatkowo zwolnione są z niego podmioty zawodowo trudniące się organizacją pokazów pirotechnicznych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze