Reklama

Wprowadzono zakaz używania fajerwerków. Przeczytaj, zanim odpalisz

Na Lubelszczyźnie wprowadzono zakaz używania fajerwerków. Wyjątek stanowi Sylwester i Nowy Rok

W okresie świąteczno-noworocznym, na terenie województwa lubelskiego (w tym również powiatu ryckiego), nie można używać w miejscach publicznych materiałów pirotechnicznych. Rozporządzenie w tej sprawie wydał  wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Związane jest ono z zapewnieniem ochrony życia, zdrowia i mienia osób oraz porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego.

Zakaz wszedł w życie 24 grudnia i będzie obowiązywał do ostatniego dnia stycznia 2022 roku. Zakaz nie będzie obowiązywał  w Sylwestra (31 grudnia) i Nowy Rok (1 stycznia). Dodatkowo zwolnione są z niego podmioty zawodowo trudniące się organizacją pokazów pirotechnicznych.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości