Dziś rano, po mszach św. w dęblińskich kościołach, pielgrzymi Pieszej Podlaskiej Pielgrzymki przekroczyli Wisłę
W poniedziałek nastąpiło ostateczne uformowanie się Pielgrzymki Podlaskiej w dwóch kolumnach: siedleckiej i bialskiej. Dziś dołączyła grupa rycko-dęblińska pod przewodnictwem ks. Rafała Przezdziaka. Wszystkich grup jest 25.
Za Wisłą kolumna opuściła granice diecezji siedleckiej i znalazła się na terenie diecezji radomskiej. Pielgrzymi z dekanatu ryckiego, idący w kolumnie siedleckiej, będą dziś nocować w Czarnolesie.
Pątników do granic powiatu odprowadzili bliscy oraz księża: biskup Kazimierz Gurda, dziekan rycki Stanisław Chodźko, wicedziekan Marek Kot, proboszczowie Zbigniew Daniluk i Andrzej Kania oraz burmistrz Dęblina Beata Siedlacka i wicestarosta Dariusz Cenkiel.
Do Częstochowy dotrą 14 sierpnia.
Pozdrowień z Pielgrzymki szukajcie w najbliższych wydaniach "Twojego Głosu".
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze