Reklama

Wyspa Wisła - oby nie wyspa bezludna

27/07/2019 15:54

Prawdę mówiąc, brałem pod uwagę taki scenariusz rozwoju wspomnianego obiektu jaki przedstawił w krótkiej notatce ostatni "TG". Bowiem, przynajmniej tak to wyglądało z perspektywy przeciętnego czytelnika, jakim jestem ja, że ten projekt powstawał jakby od tyłu. Tzn. najpierw go wybudujemy, a potem pomyślimy o przeznaczeniu. Przy okazji pochwalimy się przedstawicielom władzy i ok. Otóż, chyba nie wszystko jest ok. Przed rozpoczęciem realizacji każdego projektu, nieważne, małego czy dużego, w Stężycy też, należałoby sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Po pierwsze: cel, wielkość i standard tego projektu, po drugie: dla kogo byłby ten obiekt i wreszcie po trzecie: finansowanie, czy nas na pewno na to stać i czy udźwigniemy wszystkie koszty. Każdy projekt powstający na niewielkim terenie jakim jest powiat, powinien, moim zdaniem, powstawać w ścisłej współpracy z mieszkańcami. Przecież to oni w pierwszym rzędzie powinni być beneficjentami tego przedsięwzięcia. Jakie jest właściwie przeznaczenie tego, pięknego zresztą, obiektu? Centrum kulturalne? Festiwale? Restauracja? Organizacja wesel czy spotkań integracyjnych? A może teren rekreacyjny? Tylko, że tu nie ma żadnej bazy hotelowej. Gdzie ludzie, którzy np. chcieliby z dziećmi przyjechać na kilka dni, mogliby przenocować? Przecież taki obiekt z przejezdnych rowerzystów i okazjonalnych imprez, często bezpłatnych, się nie utrzyma. Jeśli chodzi o imprezy kulturalne, to w województwie jest spora konkurencja. Głównie Kazimierz. Stężyca nie jest specjalnie dogodnie położona, poza Wyspą Wisła nie ma też wiele specjalnego do zaoferowania. Jest trochę na uboczu, dojazd też nie jest najlepszy. Ukończona 17-tka będzie konkurencją, do tego dojdzie obwodnica Stężycy. Jeśli miałyby tu być organizowane festiwale, to jakie? Chyba tylko kameralne, bo amfiteatr ma kiepską akustykę i jest niezadaszony. Z tego też nie będzie odpowiednich przychodów. Restauracja również nie jest konkurencyjna. W okolicy jest kilka miejsc, w których można dobrze i stosunkowo tanio zjeść. Tak samo organizacja wesel czy zabaw. Władze gminy będą miały "ciężki orzech do zgryzienia". Bo z jednej strony obiekt już jest i nie powinno się go zaniedbać. Z drugiej strony "puścić" go w obce ręce, to też spore ryzyko.Inwestor, który musiałby zainwestować w ten obiekt, a są to, "nie czarujmy się" poważne kwot, nie wiem czy zwracałby uwagę na ew. głosy Stężyczan. A może tak, tym razem, dokładnie i uważnie wysłuchać w tej sprawie głosu mieszkańców? Może jeszcze nie jest za późno.

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-07-28 09:48:41

    Treść komentarza...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-07-28 10:04:41

    Wyspa Wisła była od początku skazana na porażkę. Kogoś poniosła fantazja.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-07-28 10:27:28

    Gdyby utrzymali poziom restauracji na tak wysokim poziomie, jak był na początku, to mieliby gości i wtedy restauracja byłaby punktem wyjściowym do rozbudowy oferty. Ludzie mają pieniądze tylko nie chcą ich wydawać na byle co, a stołówkowe jadło i zakalcowata pizza to jest niestety byle co. Pytaniem, jakie powinien sobie zadawać manager każdego obiektu tego typu, powinno być nie "Jak wyciągnąć z ludzi kasę?" tylko "Jak sprawić by ludzie wyskakiwali z kasy z jak największym uśmiechem?". Restauracja Wyspy Wisła oferuje obecnie tylko słabe jedzenie w pakiecie z leniwymi, niemiłymi kelnerkami. Regularnie odwiedzam Talarię, 2-3 razy w miesiącu, także w tygodniu. Jedzenie jest wybitne, obsługa najwyższej klasy. Z radością jadę do nich 20 km i zostawiam średnio 200 zł za 2 osoby. Czasem spędzam tam cały dzień w spa i wtedy mój rachunek wynosi przynajmniej 500-600 zł. Przyjeżdżają tam ludzie z całego kraju, także celebryci, politycy itd. Nigdy nie jest pusto. Lokalizacja obiektu nie jest problemem jeśli daje się od siebie coś fajnego, od serca. Wyspa Wisła jest niestety obecnie jak najtańszy, polizany już cukierek w złotym papierku...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości