Reklama

Z dumą przyjęli przysięgę! Wielka uroczystość ślubowania w Sobieszynie

W Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego odbyła się uroczystość Ślubowania klasy I. Uczniowie przywdziali mundury i złożyli przysięgę na sztandar szkoły, w obecności przedstawicieli Jednostek patronackich, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Puławach oraz rodzin kadetów i absolwentów szkoły, którzy swoją przyszłość związali z wojskiem.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. kapitan Małgorzata Kosmala reprezentująca szefa WCR w Puławach – ppłk. Grzegorza Celińskiego, kapitan Magdalena Stępień z Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego oraz ppor. Krzysztof Nader z 22 Dęblińskiego Batalionu Lekkiej Piechoty WOT.

Ślubowanie pełne emocji i wzruszeń

Ceremonię poprowadziły Natalia Pytka oraz Zuzanna Kowalczyk, a rota ślubowania została odczytana przez Mikołaja Kośmidra. W ramach ślubowania, wyróżnieni kadeci – Magdalena Karpińska, Magdalena Kaznowska, Krystian Ruszkiewicz oraz Patryk Furtak – przysięgali na sztandar, co było jednym z najbardziej wzruszających momentów. Patryk Furtak wspomina: „To było niesamowite doświadczenie. Czułem się zaszczycony, a najbardziej poruszające było poczucie jedności i wspólnoty z innymi uczniami.”

Reklama

Uroczystość w Sobieszynie to wielka tradycja, podczas której w atmosferze podekscytowania, pododdziały i poczet sztandarowy ustawiły się w szyku, przyciągając uwagę i wzbudzając zachwyt wśród licznie zgromadzonych. Dowódcą uroczystości był Konrad Czeszejko, a poczet sztandarowy wystawili kadeci klasy IV, pod dowództwem Macieja Kozaka.

Zwieńczenie ceremonii – pokaz musztry i sztuki walki

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, zebrani mogli podziwiać pokazy musztry paradnej oraz samoobrony, przygotowane przez uczniów pod kierunkiem Krzysztofa Ślósarza i Sylwii Skwary. W pokazach musztry wyróżnili się kadeci, tacy jak Zuzanna Kowalczyk, Oliwia Frankiewicz, Gabriela Cybul i Maria Lik, a w samoobronie błysnęli m.in. Zofia Pawelec, Dominika Nowak oraz Szymon Nowaczek. Zgromadzeni nagrodzili młodzież owacją na stojąco, wyrażając uznanie dla ich profesjonalizmu i zaangażowania.

Reklama

Placówka od lat współpracuje z wojskiem, umożliwiając uczniom realizację programów Ministerstwa Obrony Narodowej, dzięki którym młodzi kadeci mogą rozpocząć swoją przygodę z wojskiem i lepiej przygotować się do kariery wojskowej.

 

 

 

4o

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/10/2024 10:43
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości