Hania i Halinka z przyjemnością zrobiły sobie zdjęcie ze śniegowym dżentelmenem. Podobnie postąpiło wiele innych dzieci. Zimowa dekoracja od kilku dni przyciąga przechodniów
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Rykach wymyśliła sposób, by zaskarbić sobie serca czytelników i zachęcić do odwiedzin. Z pomocą przyszedł śnieg, jaki ostatnio sypnął w okolicy. Na pomysł, co zrobić z jego nadmiarem wpadła jedna z bibliotekarek Justyna Wojtaś. - Zaproponowała, by ulepić bałwana – zdradza jej koleżanka z pracy Karolina Sych. Nikt nie był przeciwny, więc cała biblioteczna ekipa zabrała się do pracy. Gdy dzieło było gotowe, panie przystąpiły do dekoracji. - Uznałyśmy, że bałwan, jako biblioteczny, coś musi trzymać w dłoniach. Wymyśliłyśmy, że będzie czytał książkę, bo ona najlepiej kojarzy się z biblioteką – opowiada Sych.
Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Powstałym bałwanem zainteresowanie wykazało wielu przechodniów. - Jakaś pani zajrzała do nas specjalnie po to, by powiedzieć, że jest rewelacyjny – mówi bibliotekarka. Ale dowodem jego popularności są nie tylko słowa. Każdego dnia ktoś robi sobie przy bałwanie selfie. Najczęściej są to dzieci, ale co ciekawe nie brakuje też dorosłych. Wśród urzeczonych zabawną figurą znalazły się Hania i Halinka Kołodziejek z Ryk, które z mamą Pauliną odwiedziły bibliotekę. Jak same przyznają, lubią do placówki zaglądać. - Dziewczynki bardzo chętnie tu przychodzą: raz lub dwa razy w tygodniu. Z reguły same wybierają sobie książki, najczęściej opowieści o księżniczkach i baśnie polskie. Teraz idziemy po książki z literkami do nauki czytania – przyznaje mama małych czytelniczek.
Z bałwanem wciąż jeszcze można sobie robić zdjęcia. Figura będzie zdobiła wejście do biblioteki z pewnością aż do większej odwilży.
Tomasz Kępka
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Piękny ten bałwanek, Panie z biblioteki wpadły na świetny pomysł. Nie tylko przechodzące dzieciaczki pewnie zwracają na niego uwagę ale i dorosła osoba uśmiechnie się na jego widok. A i czytelnictwo pewnie wzrosło. Dziękuję za tę odrobinę radości w czasach pandemii. Serdeczne pozdrowienia dla Pań z Biblioteki.
Piękny ten bałwanek, Panie z biblioteki wpadły na świetny pomysł. Nie tylko przechodzące dzieciaczki pewnie zwracają na niego uwagę ale i dorosła osoba uśmiechnie się na jego widok. A i czytelnictwo pewnie wzrosło. Dziękuję za tę odrobinę radości w czasach pandemii. Serdeczne pozdrowienia dla Pań z Biblioteki.