Reklama

Zakończył się pierwszy etap projektu Aktywna Jesień

Dobiegł końca pierwszy etap projektu „Aktywna Jesień” realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Dęblinie

Okres realizacji pierwszego etapu projektu rozpoczął się od 1 stycznia 2018 roku, a zakończył do 30 kwietnia 2019 roku. W ramach projektu udział wzięło 32 mieszkańców Dęblina powyżej 60 roku życia. Siedmiu udzielono wsparcia w ramach Mobilnego Punktu Opieki, te usługi opiekuńcze świadczone są w miejscu zamieszkania, zaś dwadzieścia pięć osób korzystało z projektu w nowo otwartym Domu Dziennej Pomocy Osobą Starszym na ul. Bankowej.

Podczas zakończenia 26 kwietnia każdy z seniorów otrzymał dyplom ukończenia projektu „Aktywna Jesień”. Zostały także wręczone sadzonki pomidorów, które mają symbolizować spędzony czas, jednocześnie jest to prezent o który trzeba dbać i który ma przypominać, aby dbać również o siebie kiedy jest się seniorem.

Reklama

W ramach projektu zostały przeprowadzone zadania:

- trening kompetencji życiowych,

- wsparcie psychologiczne,

- wsparcie terapeutyczne,

- spotkania prozdrowotne,

- wyjazdy edukacyjno – integracyjne,

- warsztaty nowoczesnych technologii,

- działania terapeutyczne, muzykoterapia, arteterapia,

-wsparcie pielęgniarskie.

Kierownikiem projektu jest kierownik OPS w Dęblinie Monika Kośmińska, koordynatorem inspektor ds. projektów strukturalnych Elżbieta Kowalik, zaś opiekunami DDP w Dęblinie Jolanta Szpak i Beata Kurzyp.

Reklama

Cały projekt trwał będzie do 30 kwietnia 2021 roku i docelowo ma zaopiekować się 95 osobami z naszego miasta. Projekt „Aktywna Jesień” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości