Reklama

Zamiast rozwozić jedzenie, mógł spowodować tragedię. Pijany kierowca w rękach policji

Nocny kurs z promilami! Policjanci zatrzymali kierowcę busa rozwożącego jedzenie, który miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Przykwa (powiat rycki) policja zatrzymała kierowcę busa.

42-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, który siedział za kółkiem dostawczaka, przyciągnął uwagę funkcjonariuszy ryckiej prewencji, którzy około godziny 3:00 zatrzymali go do rutynowej kontroli. Jak się okazało, podejrzenia mundurowych były w pełni uzasadnione – z kabiny auta momentalnie rozeszła się intensywna woń alkoholu. Wynik badania trzeźwości był szokujący – prawie 2 promile!

To nie koniec kłopotów kierowcy. Oprócz utraty prawa jazdy, czeka go także spotkanie z sądem. Grozi mu nawet 3 lata więzienia i solidna grzywna. Co więcej, zgodnie z nowymi przepisami, sąd może nakazać konfiskatę pojazdu albo zasądzić równowartość jego ceny. A jeśli to nie wystarczy, pracodawca, dla którego pracował, musi się liczyć z karą w postaci nawiązki wynoszącej minimum 5000 zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym.

Reklama

To kolejny przykład, który przypomina, że alkohol za kierownicą to przepis na katastrofę – nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. Dlatego apelujemy: "JADĘ – NIE PIJĘ!". Nie czekaj, aż będzie za późno!

Pamiętaj, że na drodze nie ma miejsca na ryzyko – twoje życie i zdrowie są tego warte.

ZOBACZ  RÓWNIEŻ: 

Aplikacja  ŁUKÓW.TV 

OGŁOSZENIA TUTAJ!

MENU TUTAJ

NEKROLOGI  TUTAJ

CZYTAJ: eradzyn.pl, lukow.tvturyki.pltudeblin.plegarwolin.pl 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/10/2024 12:31
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości