Reklama

Zamknięcie basenu jest bardziej opłacalne

Zarząd Powiatu Ryckiego podjął decyzję, że Pływalnia Powiatowa w Rykach pozostanie zamknięta do końca września 2020 roku. Jak się okazuje koszty utrzymania czynnego basenu są wyższe, niż bez klientów

W związku epidemią koronawirusa rycki basen został zamknięty 12 marca. Zgodnie z założeniami IV etapu nowej sportowej rzeczywistości od jutra, czyli od 6 czerwca, mogą być już otwarte siłownie, kluby fitness, jak i również pływalnie. Decyzję o tym, czy Pływalnia Powiatowa w Rykach wróci "do życia", czy nadal będzie w "zamrażarce" należy do Zarządu Powiatu Ryckiego. Po dyskusji i rozważeniu wszelkich "za" i "przeciw" Zarząd Powiatu Ryckiego ostatecznie zadecydował, że rycka pływalnia zostanie zamknięta do końca września.

-Niestety, okazuje się, że przy obostrzeniach, jakimi jest uwarunkowane otwarcie basenów wznowienie działalności ryckiej pływalni jest nieopłacalne - mówi Dariusz Szczygielski, starosta rycki. - Staramy się robić wszystko, żeby żaden z pracowników zatrudnionych na Pływalni nie został zwolniony. Zostają oni zatrudnieni na pół etatu do 30 września. Cały czas będziemy kontrolować sytuację i gdyby cokolwiek się zmieniło, to będziemy myśleć o zmianie decyzji, skracając bądź wydłużając czas zamknięcia Pływalni. Od kiedy zapadła decyzja o "uwolnieniu" basenów, to my patrzymy na to co się dzieje na innych obiektach tego typu. Okazuje się, że takie decyzje były podejmowane przez większość organów prowadzących pływalnie.Nie jest to więc jednostkowa decyzja, ale poparta konsultacjami. Jest to zrozumiałe, bo jeżeli basem miałby funkcjonować w pełnej obsadzie, przy zmniejszonych wpływach rzędu 20-30 procent, no to w dłuższej perspektywie trzeba by było basen w ogóle zamknąć. A tak pracownicy będą mieli możliwość wykonywania pracy, a sama Pływalnia będzie miała dozór 24 godziny.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-06-06 06:51:54

    Ja bym wgl zamknął ryki, tylko generują koszty. Zaorać to i puścić szerszą ekspresówkę xddd

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-06-06 15:36:09

    Zzaorac razem z toba buraczyno

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-06-06 16:22:38

    Po epidemii też zostawić zamknięty. Też nie będzie generowal kosztów

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości