Reklama

Zbigniew Chlaściak z pełnym poparciem radnych

Rada Gminy jednomyślnie udzieliła absolutorium wójtowi

Na ostatniej sesji dyskutowano nad wykonaniem budżetu za 2018 rok. Mówiono także o stanie gminy i zasobach nieruchomości. Kulminacyjnym punktem było głosowanie nad absolutorium dla wójta Zbigniewa Chlaściaka. Zgodnie z nowymi przepisami poprzedziło je udzielenie wotum zaufania. Na 14 obecnych na sesji radnych (nieobecny Tadeusz Ptaszek), rękę podnieśli wszyscy. Chwilę później radna Ewa Kultys złożyła wniosek o udzielenie absolutorium. - Komisja rewizyjna 4. głosami "za" przyjęła sprawozdanie finansowe oraz wykonanie budżetu - oznajmiła przewodnicząca komisji rewizyjnej.

Podobnie jak w przypadku wotum radni byli jednomyślni i podnieśli rękę "za".

Reklama

 

Zasługa pracowników

Zbigniew Chlaściak nie krył zadowolenia. - Dziękuję za tą decyzję. Chcę podkreślić, że dobre wykonanie budżetu to w dużym stopniu zasługa pracowników urzędu gminy. Naszym celem było ściągnięcie jak największej sumy pieniędzy z różnych funduszy. To się udało - mówił wójt. Na zeszłoroczne inwestycje gmina pozyskała ponad 3 mln zł. - Nasz wkład wyniósł ok. 1,5 mln zł - zaznacza Chlaściak. Zmodernizowano m.in. ujecie wody w Brzezinach, ul. Błońską w Stężycy, drogę dojazdową w Paprotni. Do tego wyremontowano dach na stężyckiej remizie czy przyspieszono prace przy budowie świetlicy i remizy w Kletni.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-07-18 09:40:54

    na wiosnę tego roku miała rozpocząć się budowa drogi dojazdowej na ul. Cichej no i skończyło się tylko na obietnicy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Lifestyle - niezalogowany 2021-08-26 07:12:38

    No chyba slowa tzw politykow sa tyle warte;)

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości