Reklama

Zbiórka na renowację grobów przyniosła tysiące złotych

Na stężyckim cmentarzu zostanie odnowiony kolejny nagrobek. Tym razem Andrzeja Ptasińskiego, który zmarł w 1910 roku

W Stężycy po raz jedenasty zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz renowacji zapomnianych i zniszczonych nagrobków miejscowego cmentarza. Inicjatywę Towarzystwa Przyjaciół Stężycy licznie wsparli mieszkańcy i miejscowa młodzież. - Kwestujący spotkali się z życzliwym przyjęciem osób odwiedzających groby swoich bliskich, o czym świadczy zebrana kwota 6.719 zł i 32 gr - mówi Jarosław Frąckiewicz, organizator akcji.

Tym razem zostanie odnowiony grób Andrzeja Ptasińskiego, który zmarł w 1910 roku. Już w październiku rozpoczęły się prace konserwatorskie. - Dzięki kweście, zaangażowaniu wolontariuszy oraz wsparciu wielu życzliwych ludzi kolejny zabytkowy nagrobek odzyska swój pierwotny wygląd i zostanie ocalony od zniszczenia i zapomnienia - zaznacza Frąckiewicz.

Reklama

W dniu Wszystkich Świętych na stężyckim cmentarzu kwestowali: Marek Błachnio, Urszula Błachnio, Agnieszka Domańska, Dominika Domańska, Jarosław Frąckiewicz, Mateusz Frąckiewicz, Beata Grabarczyk, Oliwia Komosa, Angelika Kozłowska, Kinga Kurowska, Sylwia Kurowska, Przemysław Lerski, Bartosz Kamola, Małgorzata Łoń - Kamola, Zuzanna Kamola, Stanisław Oleksy, Marek Postrzech, Pola Postrzech, Aleksandra Sadło, Agata Sadło, Jan Sadło, Julia Świtaj, Magdalena Wojdat i Ala Wnuk.

Ponadto pomocy w organizacji kwesty udzielili: Monika Błachnio, Beata Grabarczyk, ks. Edward Konarski, Michał Sobiechowski, Magdalena Wojdat i Karol Zagożdżon.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości