Reklama

Zebrali ponad 27 tys. zł dla Wiktorii

​​​​​​​- Pracowali każdego dnia w każdej wolnej chwili - chwali swoich podopiecznych Renata Serafin

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rykach zaangażowali się w projekt "Zwolnieni z teorii". Na jesieni postanowili pomóc swojej szkolnej koleżance, która ucierpiała w wypadku samochodowym. Chodzi o 19-letnią Wiktorię Pieniak z Gęsiej Wólki.

- Zaangażowaliśmy się w projekt społeczny, aby wspomóc leczenie Wiktorii - mówi Aleksandra Maraszek. Uczniowie po uzgodnieniu wszystkich działań z rodziną nastolatki rozpoczęli zbiórkę pieniędzy.

- Moi podopieczni bardzo zaangażowali się w to zadanie - mówi Renata Serafin, opiekun projektu. Zbiórki polegały nie tylko na wrzucaniu do puszek pieniędzy. To były m.in. kiermasze ciast, dyskoteki charytatywne czy loterie fantowe. Wydarzenia były organizowane nie tylko w "ogólniaku", ale również w "budowlance" i "mechaniku". - Do tej pory udało się zebrać 27.637 zł. Kwota będzie większa, ponieważ czekamy jeszcze na ostatnią puszkę - oznajmia Renata Serafin. Projekt kończy się 31 marca.

Reklama

Praca każdego dnia

Uczniów chwali ich opiekunka. - Pracowali każdego dnia i w każdej wolnej chwili. Nawet w ferie. Zostawali po lekcjach i działali - przypomina Renata Serafin.

- Byliśmy zaskoczeni, że tak dużo ludzi chce pomagać, że jest tak duży odzew w społeczeństwie. To nas jeszcze bardziej motywowało do pracy - przyznaje Aleksandra Maraszek.

- W przyszłym roku również będziemy brać udział w projekcie. Szkoda, że tej grupy uczniów już nie będzie w naszej szkole. To w końcu maturzyści - tłumaczy nauczycielka.

Reklama

Podkreśla, że wraz z grupą byli mile zaskoczeni, kiedy zwracali się o pomoc w organizacji dyskoteki czy zbiórki do sąsiednich szkół. - Nigdy nie usłyszeliśmy odmowy. Dlatego wielkie podziękowania należą się dla wszystkich dyrektorów, nauczycieli, uczniów oraz osób, które nas wspierały przez ten czas - mówi Serafin.

Wszystkie akcje, które były prowadzone przez ostatnie pół roku przez uczniów z ryckiego ogólniaka można sprawdzić i obejrzeć na profilu facebookowym "Budzimy Wiktorię". Tam również znajduje się lista osób i firm, które wsparły voucherami loterię fantową. Podczas niej udało się zebrać ponad 4,5 tys. zł.

Reklama

Na zdjęciu: Mikołaj Kałaska, Alicja Łubianka, Emilia Maraszek, Aleksandra Maraszek, Maja Pawlak, Alicja Serafin, Dominika Kapusta, Zuzanna Król i Jan Stosio

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-03-19 16:11:24

    gratulacje młodzi zdolni rozsądni i mądrzy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości