Reklama

Zielone inspiracje w Rykach. Artyści malowali wśród kwiatów i krzewów

W Rykach odbyła się druga edycja pleneru malarskiego „Zielono mi”, organizowanego przez Centrum Kultury i Sportu. Uczestnicy – dzieci, młodzież i dorośli – malowali w otoczeniu roślin, korzystając z różnych technik artystycznych.

Plener malarski w sercu ogrodu

Wydarzenie zorganizowano na terenie Centrum Ogrodniczego Daglezja Ryki, które stało się inspirującym tłem dla twórczej pracy uczestników. Inicjatywa przyciągnęła szerokie grono osób w różnym wieku – od najmłodszych po całe rodziny. Wspólne malowanie wśród zieleni sprzyjało zarówno artystycznej ekspresji, jak i międzypokoleniowej integracji.

Organizacja i artystyczne akcenty

Koordynatorką pleneru była Agata Karpińska – instruktorka zajęć plastycznych w Centrum Kultury i Sportu w Rykach, a także autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Wydarzeniu towarzyszyła także poetycka refleksja – Bożena Rabajczyk zaprezentowała swój wiersz, nawiązujący do atmosfery ogrodów i artystycznych emocji. 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/08/2025 09:23
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości