Reklama

Złote Rybki rozdane. Młodzi recytatorzy wystąpili w Dęblinie

W Miejskim Domu Kultury w Dęblinie odbył się debiutancki konkurs recytatorski O Złotą Rybkę, gdzie 35 uczestników z przedszkoli i szkół podstawowych zaprezentowało swoje umiejętności. Jury oceniało pamięć, dykcję i interpretację, a zwycięzcy otrzymali ręcznie wykonane statuetki. Wydarzenie podkreśliło rolę literatury dziecięcej i rozwijanie talentów młodych recytatorów.

W Miejskim Domu Kultury w Dęblinie odbył się 1. Dębliński Konkurs Recytatorski „O Złotą Rybkę”. Wzięły w nim udział przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych z Dęblina, którzy prezentowali utwory poezji i literatury dziecięcej przed publicznością i jury.

Konkurs odbył się 6 maja. Na scenie zaprezentowało się 35 recytatorów, podzielonych na trzy kategorie wiekowe: przedszkolaki, klasy I–IV oraz klasy V–VIII szkół podstawowych.

W otwarciu wydarzenia uczestniczyli burmistrz Dęblina, Roman Bytniewski, oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Sportu, Anna Iwanek. Konkurs poprowadziła instruktorka żywego słowa MDK, Agnieszka Stępkowska Pastor.

Reklama

Nazwa konkursu nawiązuje zarówno do położenia domu kultury nad Wisłą, jak i do świata dziecięcej wyobraźni oraz literatury. Celem wydarzenia było rozwijanie talentów recytatorskich, nauka pięknej mowy i zachęcanie najmłodszych do sięgania po literaturę dziecięcą.

Podczas występów pojawiały się silne emocje i wzruszenia. Jury oceniało pamięć, interpretację tekstów, dykcję oraz sceniczną odwagę uczestników. Każdy występ nagradzano gromkimi brawami.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali statuetki „Złotej Rybki”. Jak informuje MDK, nagrody zostały ręcznie wykonane w pracowni ceramicznej przez instruktorkę Annę Krawczak.

Reklama

Laureaci konkursu „O Złotą Rybkę”

Kategoria „Przedszkolak”

  1. Nagroda „Złota Rybka”: Klara Kołdej (MP „Bajka”)
  2. Nagroda: Paweł Brzostek (NPI „Miś Uszatek”), Oliwier Kucharski (MP nr 4)
  3. Nagroda: Emilia Popielewska (ZSP nr 3), Olga Ruszkiewicz (MP nr 4)

Wyróżnienia: Łukasz Chodak (MP nr 4), Klara Dymowska (MP nr 4)

Kategoria klasy I–IV

  1. Nagroda „Złota Rybka”: Amelia Górecka (SP nr 4)
  2. Nagroda: Mateusz Połynka (SP nr 2), Julia Meiljan-Chadaj (SP nr 2)
  3. Nagroda: Maria Kaczmarek (SP nr 4), Adam Osiak (SP nr 2)

Wyróżnienia: Albert Szczepański (SP nr 2), Olaf Majdański (SP nr 2)

Kategoria klasy V–VIII

  1. Nagroda „Złota Rybka”: Joanna Cyran (SP nr 4)
  2. Nagroda: Maja Kryczka (SP nr 4), Martyna Łyjak (SP nr 4)
  3. Nagroda: Paulina Kaczanowska (SP nr 4), Joanna Kosiak (SP nr 4)

Wyróżnienia: Helena Cebula (SP nr 4), Aleksandra Paszkiewicz (SP nr 4)

Jury konkursu pracowało w składzie: Mateusz Biernacki, Katarzyna Grudzień oraz Ewa Domarecka.

Organizatorzy już zapowiadają następną edycję wydarzenia.

Źródło: Miejski Dom Kultury w Dębliniece Aktualizacja: 11/05/2026 12:47
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości