Koło Wędkarskie "Czysta Woda" zaprasza na Otwarte Zawody Podlodowe w ramach 34. Finału WOŚP. Impreza odbędzie się 25 stycznia nad jeziorem Głębokim w Pawłowicach, a wpisowe zasili cel Orkiestry. Uczestnicy mogą też wziąć udział w szkoleniu, które nauczy bezpiecznych zachowań na lodzie, szczególnie ważnych zimą.
W niedzielę, 25 stycznia odbędzie się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab WOŚP w Rykach szykuje sporo atrakcji - od występów dzieci i młodzieży, przez licytacje, po wydarzenia poświęcone bezpieczeństwu na lodzie i wędkarstwu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc najmłodszym z chorobami przewodu pokarmowego. Hasło tegorocznej zbiórki to „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”.
Koło Wędkarskie „Czysta Woda” PZW Ryki zaprasza na Otwarte Zawody Podlodowe z okazji WOŚP. Rywalizacja odbędzie się na Jeziorze Głębokim w Pawłowicach (gmina Ryki) w godzinach 10:00-13:00.
Wpisowe to dobrowolna wpłata do puszki WOŚP - całość zasili cel Orkiestry. Zbiórka uczestników o godzinie 9:00 na łowisku.
Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy trwają do czwartku, 23 stycznia do godziny 17:00 i odbywają się telefonicznie u Marcina Wiśniewskiego - tel. 507 929 588.
Zasady są klarowne: metoda dowolna (mormyszka, spławik, błystka), łowienie na żywej rybie, obowiązkowe wiadro o pojemności co najmniej 10 litrów.
Zimą na lód wchodzą dorośli, dzieci i wędkarze. Czasem to zabawa, czasem rutyna, ale nie zawsze bezpieczna.
Podczas spotkania organizatorzy odpowiedzą na pytanie, kiedy lód staje się zagrożeniem i co wtedy robić. Temat zostanie omówiony z trzech stron:
Szkolenie poprowadzi Artur Piotrowski - ratownik WOPR Lublin.
Na spotkanie zaproszone są wszystkie osoby, którym zależy na bezpieczeństwie swoim i bliskich, bo wiedza naprawdę potrafi uratować życie.
To wydarzenie dobrze łączy się z zawodami wędkarskimi - przyda się każdemu, nie tylko wędkarzom.

Tego samego dnia w Rykach zaplanowano też inne atrakcje: występy artystyczne w Kinie Renesans (14:00-17:30) z udziałem lokalnych przedszkolaków, uczniów PSP nr 2, Mai Jończyczyk, zespołu Tańczuj-Okręcaj, Ewy Jagiełło, Piotra Sadury oraz Zespołu Kwiatki. Będą licytacje fantów, loteria, prelekcja strażaków pt. „Gdzie się ukryć”, zwiedzanie Komendy PSP (sala „Ognik”, 14:30-17:00), a na ulicach spotkamy wolontariuszy kwestujących w Rykach, Bobrownikach, Kłoczewie, Starym Bazanowie, Leopoldowie oraz Sobieszynie.
Fot: Pzw Czysta Woda Ryki
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Czemu nie można tego zrobić na Skalskim
Czemu nie można tego zrobić na Skalskim