Uczyła matematyki wiele pokoleń mieszkańców powiatu ryckiego
Dzisiaj do Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Władysława Korżyka dotarła smutna wiadomość. W wieku 60 lat zmarła jedna z nauczycielek tej szkoły. Od paru tygodni walczyła z chorobą. Miała koronawirusa. Niestety choroba okazała się silniejsza. Jadwiga Mościcka - Wróbel zmarła 17 listopada.
Była wieloletnią nauczycielką "Korżyka". Do pracy w Rykach dojeżdżała z Puław, gdzie mieszkała. Wychowała setki uczniów na porządnych ludzi. . - Wiem, że była lubiana przez swoich uczniów i bardzo szanowana - mówi dyrektor Marek Ochap. W ZSZ nr 1 w Rykach Jadwiga Mościcka - Wróbel uczyła matematyki. - Bardzo ciepła i przyjacielska. Dusza człowiek. Sumienna, pracowita, dbająca o swoich wychowanków, o dobre imię szkoły. Oddana swojej pracy - wspomina dyrektor Ochap. Bardzo chętnie angażowała się w działalność szkoły. To ona układała plan lekcji dla szkoły.
- Za wcześnie... - mówi Marek Ochap. - Swoją postawą na pewno dawała dobry przykład innym. Z nikim nie była nawet w najdrobniejszym konflikcie.Wszyscy ją lubiliśmy i szanowaliśmy. Na długo pozostanie w naszej pamięci jako dobry człowiek - podkreśla dyrektor Ochap.
Msza Św. pogrzebowa zostanie odprawiona 20 listopada (piątek) w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Łukowie o godzinie 14;00.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Pisowskie kur*y mają krew na rękach, po cholore otwierali szkoły?
Wyp***aj ruski trollu!
Z Rosją nic wspólnego nie mam, w sumie nie rozumiem dlaczego miałbym mieć. Mi zależy na ludziach w przeciwieństwie do pisu.
Ludzie umierają na choroby współistniejące, a konowały kwalifikują to wszystko jako koronaściema dla zastraszania ludzi bo za każdego zmarłego mają kasę.
Pisowskie kur*y mają krew na rękach, po cholore otwierali szkoły?
Wyp***aj ruski trollu!
Z Rosją nic wspólnego nie mam, w sumie nie rozumiem dlaczego miałbym mieć. Mi zależy na ludziach w przeciwieństwie do pisu.