Podczas walnego zebrania sprawozdawczego OSP KSRG Ryki wybrano nowy zarząd, na czele którego stanął Paweł Pioterczak. Nowy prezes zapowiada poprawę funkcjonowania jednostki, pozyskanie nowego sprzętu i rozwój umiejętności strażaków. Spotkanie było również okazją do wręczenia odznaczeń zasłużonym druhom.
W niedzielę, 22 lutego, w jednostce OSP KSRG Ryki odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Strażacy omówili miniony rok pracy i wybrali nowy zarząd.
Podczas zebrania zmienił się niemal cały skład zarządu. Nowym prezesem został Paweł Pioterczak, dotychczasowy wiceprezes i naczelnik. Zastąpił na tym stanowisku Marka Wójcickiego.
Nowy zarząd OSP KSRG Ryki tworzą:
W skład komisji rewizyjnej weszli:
Delegatami na Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP zostali Andrzej Siudak oraz Tomasz Osial.
Podczas zebrania absolutorium otrzymali dotychczasowi członkowie zarządu:
W skład poprzedniej komisji rewizyjnej wchodzili:
O planach nowego prezesa OSP oraz o tym, jak Marek Wójcicki podsumował swoją ostatnią kadencję, spytaliśmy bezpośrednio. Wypowiedzi obu prezesów znajdziecie w najnowszym numerze naszej gazety.
Podczas zebrania wręczono też odznaczenia dla zasłużonych druhów. Odznakę Strażak Wzorowy otrzymał druh Kazimierz Przybysz. Wyróżnienie wręczył prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Rykach, dh Dariusz Szczygielski, w asyście ówczesnego prezesa OSP, Marka Wójcickiego.
Przyznano również odznaki Za Wysługę Lat:
Odznaczenia wręczyli Jarosław Żaczek, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rykach, Komendant Gminny Mariusz Kowalczyk oraz Marek Wójcicki.
Walne zebranie w OSP KSRG Ryki było okazją nie tylko do podsumowania roku, ale także do podziękowań i uhonorowania strażaków, którzy od wielu lat nieprzerwanie służą mieszkańcom gminy Ryki.
Fot: OSP KSRG Ryki / Facebook
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze