Reklama

Żywioł uderzył, gdy byli na festynie. Pierwszą walkę stoczyli o własną remizę.

Gwałtowna burza w powiecie ryckim - działania OSP KSRG Ułęż. Obrona remizy, usuwanie drzew i błota, cztery interwencje w bardzo krótkim czasie.

W niedzielę, 3 sierpnia nad powiatem ryckim przeszła gwałtowna burza. Silny wiatr i intensywne opady deszczu zmusiły do działania strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ułężu. Jednostka włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego odnotowała cztery interwencje w bardzo krótkim czasie.

Obrona własnej remizy

Strażacy z OSP KSRG Ułęż otrzymali powiadomienie o zagrożeniu, gdy przebywali na festynie w miejscowości Sarny. Po natychmiastowym powrocie do bazy ich pierwszym zadaniem okazała się obrona własnego budynku. Wskutek ulewy zalany został podjazd przed garażami. Szybka i skuteczna akcja druhów zapobiegła dostaniu się wody do wnętrza remizy i uchroniła sprzęt ratowniczy.

Reklama

Walka ze skutkami nawałnicy

Bezpośrednio po zabezpieczeniu jednostki strażacy zostali zadysponowani do kolejnych zdarzeń na terenie gminy. Główne działania polegały na usuwaniu powalonych drzew, które zablokowały drogi i stwarzały zagrożenie w miejscowościach UłężŻabianka oraz Drążgów.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło usunięcia grubej warstwy błota z drogi powiatowej w Ułężu. Naniesiona przez wodę maź stanowiła poważne zagrożenie dla kierowców.

Podsumowanie działań

Działania ratownicze trwały od godziny 14:10 do 15:45. W tym czasie zrealizowano łącznie cztery wyjazdy alarmowe (interwencje nr 22, 23, 24, 25/2025). We wszystkich akcjach udział brała jednostka OSP KSRG Ułęż, dysponując ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym Volvo  

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości