37-latek i 27-latka ujęli pijanego kierowcę renault. Uniemożliwili mu jazdę i powiadomili policję. Zatrzymany miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu
W środę 27-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna jechali z Dęblina w kierunku Bobrownik. Przed nimi jechał renault. Zauważyli, że styl jazdy kierującego wskazuje na to, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mieszkańcy powiatu ryckiego powiadomili o swoich podejrzeniach policję. Następnie doprowadzili do zatrzymania renault. Jak się okazało, za kierownicą siedział mężczyzna. 37-latkowi udało się wyjąć kluczyki ze stacyjki pracującego pojazdu i uniemożliwić dalsza jazdę kierującemu. Zgłaszający czuli od mężczyzny woń alkoholu.
Policjanci na miejscu zbadali na trzeźwość kierującego renault, którym okazał się 50-letni mieszkaniec gminy Ryki. Miał on w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.
– Teraz 50-latek odpowie za swoje postępowanie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami. Natomiast na postawę godną naśladowania zasługują mieszkańcy powiatu ryckiego, którzy swoim konsekwentnym działaniem uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Ich właściwe zachowanie pozwoliło najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze – mówi aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak. – Przypominamy, że widząc osobę, która chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol zróbmy wszystko, żeby jej to uniemożliwić. Jeżeli zaś widzimy pijanego na drodze należy przede wszystkim powiadomić służby dzwoniąc pod numer 112. Pamiętajmy, że od naszej postawy może zależeć czyjeś życie – dodaje rzecznik prasowy KPP Ryki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze