Reklama

Akademia Seniora w Kłoczewie rozpoczęła działanie świątecznym spotkaniem Wielkanocnym

Pierwsze spotkanie Akademii Seniora odbyło się 31 marca w świątecznym klimacie. Seniorzy mieli okazję do twórczych warsztatów, degustacji wielkanocnych specjałów i wspólnego oglądania materiałów edukacyjnych o tradycjach. To dopiero początek cyklu wydarzeń zaplanowanych dla lokalnej społeczności.

We wtorek, 31 marca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Akademii Seniora. Inauguracja miała świąteczny, wielkanocny charakter i przyciągnęło liczne grono uczestników.

Seniorzy spędzili czas przy wspólnym stole, degustując wielkanocne potrawy i słodkości oraz rozmawiając ze sobą. Były też zajęcia artystyczne, na których uczestnicy ozdabiali pisanki różnymi technikami, między innymi metodą decoupage, a także przy użyciu gałązek i kwiatów.

Podczas spotkania przygotowano również część edukacyjną. Zaprezentowano materiał wideo o polskich tradycjach wielkanocnych z różnych regionów kraju. Uczestnicy obejrzeli również wystawę rysunku i malarstwa pod tytułem „Barwy, emocje i pasja zamknięte w obrazach”.

Reklama

Całości towarzyszyła spokojna, przyjazna atmosfera. To był czas rozmów, wspomnień oraz zwykłego bycia razem.

- Mamy nadzieję, że to dopiero początek a Akademia Seniora stanie się przestrzenią, do której Seniorzy będą chętnie wracać, odnajdując tu swoje miejsce i aktywność - przekazali organizatorzy, którzy podziękowali wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie oraz zaprosili do udziału w kolejnych spotkaniach i wspólnego tworzenia następnych wydarzeń.

Fot: Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie Aktualizacja: 03/04/2026 14:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości