Do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach, funkcjonującego obecnie jako jednoimienny szpital zakaźny, trafił w pełni wyposażony, specjalistyczny ambulans sfinansowany z darowizny Perła – Browary Lubelskie S.A.
- Karetka, którą dziś otrzymaliśmy, to tzw. ambulans typu S, czyli najwyższy w klasyfikacji takich pojazdów. Jest to ruchoma jednostka intensywnej opieki, przystosowana do transportu, zaawansowanego leczenia i monitorowania pacjenta – powiedział Piotr Rybak, dyrektor SPZOZ w Puławach w trakcie symbolicznego przekazania kluczyków. – Dziękuję zarządowi i dyrekcji lubelskiego browaru za wyjście naprzeciw potrzebom naszej placówki, która przejęła trud opieki nad pacjentami chorymi na COVID-19 z tego terenu.
- Mamy nadzieję, że ambulans zakupiony ze środków darowanych przez nasz browar będzie dobrze służył mieszkańcom Lubelszczyzny także po zakończeniu epidemii – powiedział Andrzej Rutkowski, dyrektor generalny Perła – Browary Lubelskie S.A. – Dziś, kiedy kluczowe znaczenie ma powstrzymanie koronawirusa, przekazujemy pracownikom medycznym najwyższej klasy sprzęt, który będzie wspomagał ich walkę o zdrowie i życie potrzebujących. Chcemy okazać w ten sposób solidarność z regionem, z którego się wywodzimy, i w którym od lat funkcjonujemy – podkreślił dyrektor Andrzej Rutkowski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze