Reklama

Areszt dla 47-latka! Recydywista kolejny raz wsiadł za kółko pod wpływem alkoholu

Koniec z pobłażaniem dla piratów drogowych. Sąd Rejonowy w Rykach zastosował tymczasowy areszt wobec 47-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Kłoczew, kiedy po raz kolejny kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Miał blisko 1,5 promila i toczy się przeciwko niemu już inne postępowanie za podobne przestępstwo.

Zauważony podczas ćwiczeń

Do zatrzymania doszło w minioną sobotę, 22 listopada, na terenie gminy Kłoczew. W okolicy prowadzone były ćwiczenia dowódczo-sztabowe służb mundurowych.

Około godziny 13:00, w trakcie przejazdu przez miejscowość Stare Zadybie, jeden z funkcjonariuszy służby kryminalnej ryckiej komendy zauważył znajomy samochód. Jak się okazało, siedział w nim mężczyzna, którego policjant już wcześniej zatrzymywał za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Prawie 1,5 promila i recydywa

Funkcjonariusz, wspólnie z kolegami z Wydziału Ruchu Drogowego, natychmiast podjął decyzję o kontroli drogowej. Przypuszczenia okazały się słuszne. Za kierownicą siedział ten sam 47-letni mieszkaniec powiatu ryckiego.

Reklama

Mężczyzna był pod silnym wpływem alkoholu – badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila w wydychanym powietrzu.

Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Dodatkowo nie korzystał z pasów bezpieczeństwa.

Pojazd recydywisty odholowano na parking strzeżony, a on sam trafił do policyjnego aresztu.

Areszt na dwa miesiące

W toku dalszych czynności Policja potwierdziła, że 47-latek jest notorycznym przestępcą drogowym – był już wcześniej karany za kierowanie „na podwójnym gazie”, a obecnie w sądzie toczy się wobec niego postępowanie dotyczące podobnego czynu.

Reklama

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rykach podjął szybką i stanowczą decyzję, stosując środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat, a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i wysokie świadczenie pieniężne.

Apel o odpowiedzialność

– Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność na drodze. Każdy nietrzeźwy kierowca stanowi realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Reagujmy, gdy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu chce wsiąść za kierownicę - jeden telefon może zapobiec tragedii – mówi aspirant Łukasz Filipek, rzecznik prasowy KPP w Rykach.

Reklama

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierowca to potencjalny zabójca. Jeśli widzisz, że ktoś próbuje jechać po alkoholu – zadzwoń pod numer alarmowy!

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Rykach Aktualizacja: 04/12/2025 13:54
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości