Członkinie zespołu śpiewaczego "Babeczki" z Zawitały, jako jedyne z naszego powiatu, wezmą udział w 55. Festiwalu Folkloru Polskiego - Sabałowe Bajania
Członkinie grupy wzięły udział w eliminacjach, które odbyły się w Muzeum Wsi Lubelskiej. Na scenie zaśpiewały trzy utwory: "Dusze rzewnie zapłakały", "Dopiro nam dzisiaj" i "Kolędę". Przyznają, że długo przygotowywały się do występu. - Tego dnia lał deszcz i było zimno. Nie było widzów i zeszłyśmy ze sceny w połowie mokre, ale warto było się poświęcić - mówi Henryka Miłosz. Śpiew "Babeczek" zachwycił komisję i zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego. - Bardzo się cieszymy i nie możemy doczekać się wyjazdu. Będziemy konkurować z zespołami z całej Polski. Zobaczymy ich stroje, wysłuchamy pieśni. To będzie dla nas wspaniałe doświadczenie i zderzenie ludowych kultur - zaznacza kierownik zespołu Anna Pośpiech.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze