Reklama

Będzie nowy asfalt na ulicy Spacerowej w Leopoldowie i Klonowej w Kłoczewie

- Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargów. Chcemy, żeby jak najszybciej pojawiły się nowe nawierzchnie na ulicach - mówi Dariusz Szczygielski, starosta rycki

Wczoraj na nadzwyczajnej sesji, radni z gminy Ryki jednomyślnie podjęli uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej dla powiatu ryckiego na remont ulicy Spacerowej w Leopoldowie. Na ten cel gmina przeznaczyła 80 tysięcy złotych. Tyle samo wyłoży powiat. - Ostateczna cena znana będzie po przetargu.Wkrótce go ogłosimy, bo chcemy, żeby nowy asfalt na tym najbardziej zniszczonym odcinku drogi pojawił się jak najszybciej - mówi starosta Szczygielski. Na około 600 metrowym odcinku (od skrzyżowania z ulicą Spokojną) przewidziano dwie warstwy asfaltu.

Jakiś czas temu na tej ulicy był kładziony asfalt. Nie wiadomo dlaczego, modernizacja objęła tylko część drogi. Pozostała dalej pozostawała w złym stanie. Tzw. betonówka została zalana emulsją i zasypana grysem. Co roku wymaga doraźnych remontów, bo wybijają się nowe dziury. Właśnie trwa remont cząstkowy tego odcinka. Po położeniu zupełnie nowej nawierzchni kierowcy będą mogli być spokojniejsi o swoje zawieszenia w samochodach.

Reklama

Dobre wiadomości starosta rycki ma również dla użytkowników ulicy Klonowej w Kłoczewie. Tam równie powiat w porozumieniu z samorządem gminnym planuje modernizację prawie kilometrowego odcinka. Tu zakres robót jest większy w porównaniu z ul. Spacerową w Leopoldowie. Starostwo i gmina na inwestycję planują przeznaczyć ze swoich środków po 300 tysięcy złotych. - W przypadku ulicy Klonowej również jesteśmy gotowi do ogłoszenia przetargu - oznajmia starosta.

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gerwazy - niezalogowany 2021-06-01 12:25:27

    Kilometrowy odcinek w Kłoczewie na ulicy klonowej.... a dalej? Ta droga nagle się nie kończy. Każdy kto jeździ to wie, nowa nawierzchnia potrzebna jest jeszcze przez las a najlepiej do skrzyżowania Kurzelaty - Zaryte. No ale zrobimy trochę i ludzie zobaczą ze coś robimy i najważniejsze że znów na nas zagłosują. Oj nie popisują się nasze lokalne władze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Nibook ownia - niezalogowany 2021-07-03 07:51:32

    Tam nikt nie jezdzi po za toba;)

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości