Reklama

Bez powietrza w dwóch kołach i z promilami w organizmie. 32-latek stracił prawo jazdy

Ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie miał kierujący volkswagenem 32-latek. Mężczyzna jadąc autem "złapał kapcia" w dwóch kołach i jechał slalomem

W sobotę około godziny 22 dyżurny ryckiej komendy otrzymał obywatelskie zgłoszenie, że w kierunku Kleszczówki jedzie kierujący volkswagenem z przebitą tylną oponą i nie trzyma się swojego pasa ruchu. Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej przez wysłanych na miejsce dęblińskich policjantów.  

- Policjanci zbadali na trzeźwość kierującego volkswagenem, którym okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu puławskiego. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Ponadto w samochodzie miał uszkodzoną przednią i tylną oponę z lewej strony - mówi starszy aspirant Agnieszka Marchlak. - Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz dokumentacja zdarzenia trafi do sądu, który zdecyduje o konsekwencjach karnych wobec mężczyzny. Zgodnie z obowiązującym prawem kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami - dodaje rzecznik prasowy KPP w Rykach.

Reklama

- Nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Szczególne podziękowania policjanci kierują w stronę postronnego obywatela, który swoją czujnością zareagował i w porę zaalarmował Policję - kończy pani rzecznik.

 

 

 

 

 

Fot. poglądowe KWP Lublin

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości