Biskup Piotr Sawczuk zwrócił się do wiernych z prośbą o modlitwę w intencji ciężko chorego biskupa seniora diecezji drohiczyńskiej
Biskup senior Antoni Pacyfik Dydycz od dwóch dni przebywa w szpitalu. Biskupa szczególnie mogą pamiętać parafianie z Leopoldowa. To on w 2018 roku ofiarował dla tej parafii relikwie św. Leopolda Mandića. Leopoldowska parafia jest pierwszą w diecezji siedleckiej, która na stałe ma u siebie relikwie Ojca Leopolda. Uroczysta instalacja relikwii miała miejsce cztery lata temu w liturgiczne wspomnienie tego świętego. Uroczystościom przewodniczył sam ks. bp senior Antoni Pacyfik Dydycz. - Cieszę się, że przyjęliście te relikwie w postaci fragmentu kości św. Leopolda do siebie. To tak, jakbyście przyjęli do wspólnoty nowego parafianina - mówił ks. biskup.
Bogdan Leopold Mandić urodził się w 1866 roku w Herceg Novi (obecnie Czarnogóra) a zmarł w 1942 w Padwie. Już za życia uważany za świętego, po śmierci zyskał sławę daleko poza granicami Włoch. Został beatyfikowany 2 maja 1976 roku przez Pawła VI, a kanonizowany 16 października 1983 roku przez Jana Pawła II.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze