Reklama

Biskup prosi o modlitwę za biskupa seniora

Biskup Piotr Sawczuk zwrócił się do wiernych z prośbą o modlitwę w intencji ciężko chorego biskupa seniora diecezji drohiczyńskiej

Biskup senior Antoni Pacyfik Dydycz od dwóch dni przebywa w szpitalu. Biskupa szczególnie mogą pamiętać parafianie z Leopoldowa. To on w 2018 roku ofiarował dla tej parafii relikwie św. Leopolda Mandića. Leopoldowska parafia jest pierwszą w diecezji siedleckiej, która na stałe ma u siebie relikwie Ojca Leopolda. Uroczysta instalacja relikwii miała miejsce cztery lata temu w liturgiczne wspomnienie tego świętego. Uroczystościom przewodniczył sam ks. bp senior Antoni Pacyfik Dydycz. - Cieszę się, że przyjęliście te relikwie w postaci fragmentu kości św. Leopolda do siebie. To tak, jakbyście przyjęli do wspólnoty nowego parafianina - mówił ks. biskup.

Bogdan Leopold Mandić urodził się w 1866 roku w Herceg Novi (obecnie Czarnogóra) a zmarł w 1942 w Padwie. Już za życia uważany za świętego, po śmierci zyskał sławę daleko poza granicami Włoch. Został beatyfikowany 2 maja 1976 roku przez Pawła VI, a kanonizowany 16 października 1983 roku przez Jana Pawła II.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości