Reklama

BOBROWNIKI Zapłonęło największe ognisko w powiecie ryckim

Po przerwie wywołanej pandemią nad Wieprz w Bobrownikach wróciły tłumy, aby świętować "Sobótkę"

Goście, występy, konkursy, poczęstunek i wesoła zabawa. Scena na nadwieprzańskich łąkach w Bobrownikach (gmina Ryki) przyciągnęła tłumy z różnych stron powiatu i nie tylko. Miejsko Gminne Centrum Kultury w Rykach przy współpracy z radą sołecką, miejscową OSP, KGW, Wspólnotą Gruntową, szkołą i biblioteką zorganizowały Festiwal Kultury Ludowej z okazji Nocy Świętojańskiej. Nie mogło zabraknąć szukania kwiatu paproci. Był też konkurs na najpiękniejszy wianek, które później popłynęły rzeką. Sporo emocji wywołał konkurs na miss i mistera "Sobótki". Ale atrakcje czekały nie tylko na najmłodszych. W sobotę nad brzegiem Wieprza spotkało się co najmniej cztery pokolenia mieszkańców. Zainteresowanie wzbudził konkurs na "Sobótkowego Jana" dla dorosłych. Tu trzeba było wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, jak i wiedzą, m.in. o zwyczajach sobótkowych.

Siedem Kół Gospodyń wiejskich wystartowało w konkursie kulinarnym na potrawę z ryb słodkowodnych "Nadwieprzańskie smaki". Niemałą atrakcją i to zarówno dla młodszych jak i starszych okazał się wspólny taniec. Zaczęło się od Poloneza, a skończyło na "belgijce". Nie zabrakło koncertów na scenie. Wieczorne i nocne niebo nad Bobrownikami rozświetlał ogień. Najpierw w występie teatru ulicznego "Antidotum" w przedstawieniu "Krąg życia". Zaraz po nim zapłonęło ogromne na kilka a może i kilkanaście metrów ognisko. Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna pod chmurką.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości