Po przerwie wywołanej pandemią nad Wieprz w Bobrownikach wróciły tłumy, aby świętować "Sobótkę"
Goście, występy, konkursy, poczęstunek i wesoła zabawa. Scena na nadwieprzańskich łąkach w Bobrownikach (gmina Ryki) przyciągnęła tłumy z różnych stron powiatu i nie tylko. Miejsko Gminne Centrum Kultury w Rykach przy współpracy z radą sołecką, miejscową OSP, KGW, Wspólnotą Gruntową, szkołą i biblioteką zorganizowały Festiwal Kultury Ludowej z okazji Nocy Świętojańskiej. Nie mogło zabraknąć szukania kwiatu paproci. Był też konkurs na najpiękniejszy wianek, które później popłynęły rzeką. Sporo emocji wywołał konkurs na miss i mistera "Sobótki". Ale atrakcje czekały nie tylko na najmłodszych. W sobotę nad brzegiem Wieprza spotkało się co najmniej cztery pokolenia mieszkańców. Zainteresowanie wzbudził konkurs na "Sobótkowego Jana" dla dorosłych. Tu trzeba było wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, jak i wiedzą, m.in. o zwyczajach sobótkowych.
Siedem Kół Gospodyń wiejskich wystartowało w konkursie kulinarnym na potrawę z ryb słodkowodnych "Nadwieprzańskie smaki". Niemałą atrakcją i to zarówno dla młodszych jak i starszych okazał się wspólny taniec. Zaczęło się od Poloneza, a skończyło na "belgijce". Nie zabrakło koncertów na scenie. Wieczorne i nocne niebo nad Bobrownikami rozświetlał ogień. Najpierw w występie teatru ulicznego "Antidotum" w przedstawieniu "Krąg życia". Zaraz po nim zapłonęło ogromne na kilka a może i kilkanaście metrów ognisko. Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna pod chmurką.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze