- Mam nadzieję, że ten sprzęt uratuje niejedno życie pacjentom ryckiego szpitala - mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas diecezji siedleckiej
Sprzęt dla ryckiego szpitala przekazał Caritas Polska. - Od początku pandemii Caritas podjęła akcję "Wdzięczni Medykom". W jej ramach szukamy różnych partnerów, sponsorów do zakupu sprzętu dla szpitali - mówi ks. Bieńkowski.
Szpital w Rykach złożył zapotrzebowanie na respirator transportowy. W ramach akcji zasponsorowała go firma Generali. Respirator kosztował ponad 32 tys. zł. - To sprzęt wyjątkowo cenny dla naszego szpitala, bo do tej pory nie mieliśmy na wyposażeniu takiego respiratora - mówi Dorota Szczęśniak-Stańczyk, która niedawno została nowym dyrektorem ds. medycznych w ryckim szpitalu. Będzie wykorzystywany u pacjentów przewożonych np. do pracowni tomografii komputerowej, albo z karetki na oddział. - Jeden z ważniejszych sprzętów, którego potrzebował szpital w Rykach. Dotychczas zdarzało się, że w takich przypadkach mogliśmy korzystać tylko z worka do resuscytacji "ambu" - mówi doktor Szczęśniak-Stańczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Szpital nie miał respiratora! Ale ma nowy samochód za który można by kupić 3,4 a może pięć respiratrów. Czy Pani dyrektor już z niego korzystała?
Człowieku dowiedz się dokładnie jak było z samochodem czy był kupiony czy był darowizną.Piszesz bzdury co by się nie działo. Powinieneś pomyśleć zamiast zabierać głos w sprawie o której nie masz bladego pojęcia. Zajmij się czymś pożytecznym to lepiej się poczujesz.Jak to mówią ch....wej baletnicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza.Bez odbioru.
I co z tego, że była to darowizna. Można było w uzgodnieniu z bankiem zmienić cel na który zostaną przeznaczone pieniądze. Ale dla banku i starostwa w tych trudnych czasach ważniejszy jest samochód dla Pani dyrektor niż kilka respiratorów. Gratulacje dla naszej władzy i bez odbioru.
Nie można tak pisać.Proszę zobaczyć jak Starosta Szczygielski się stara a to nowe respiratory,sprzęt medyczny,obsługa itd. Czy myślisz że to jest takie proste ze zgliszczy upadłego szpitala odtworzyć nowy szpitał? Trzeba dużo wysiłku...czego dowodem jest funkcjonowanie obecnie placówki.Podziwiam Starostę w zaangażowanie w ten proces. Czy Ty dałbyś radę z niczego zrobić coś?
No i niech ma Pani dyrektor auto . Jak to polaczka kluje w oczy że ktoś coś może mieć lepiej . Ludzie trochę życzliwości skąd w was tyle jadu ?
Jeżeli nie widzisz różnicy między samochodem dla pani dyrektor a respiratorami dla szpitala a tak naprawdę dla ludzi umierających to nie mamy o czym rozmawiać.
Szpital nie miał respiratora! Ale ma nowy samochód za który można by kupić 3,4 a może pięć respiratrów. Czy Pani dyrektor już z niego korzystała?
Człowieku dowiedz się dokładnie jak było z samochodem czy był kupiony czy był darowizną.Piszesz bzdury co by się nie działo. Powinieneś pomyśleć zamiast zabierać głos w sprawie o której nie masz bladego pojęcia. Zajmij się czymś pożytecznym to lepiej się poczujesz.Jak to mówią ch....wej baletnicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza.Bez odbioru.
I co z tego, że była to darowizna. Można było w uzgodnieniu z bankiem zmienić cel na który zostaną przeznaczone pieniądze. Ale dla banku i starostwa w tych trudnych czasach ważniejszy jest samochód dla Pani dyrektor niż kilka respiratorów. Gratulacje dla naszej władzy i bez odbioru.