Reklama

Caritas przekazał respirator dla szpitala w Rykach

- Mam nadzieję, że ten sprzęt uratuje niejedno życie pacjentom ryckiego szpitala - mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas diecezji siedleckiej

Sprzęt dla ryckiego szpitala przekazał Caritas Polska. - Od początku pandemii Caritas podjęła akcję "Wdzięczni Medykom". W jej ramach szukamy różnych partnerów, sponsorów do zakupu sprzętu dla szpitali - mówi ks. Bieńkowski.

Szpital w Rykach złożył zapotrzebowanie na respirator transportowy. W ramach akcji zasponsorowała go firma Generali. Respirator kosztował ponad 32 tys. zł. - To sprzęt wyjątkowo cenny dla naszego szpitala, bo do tej pory nie mieliśmy na wyposażeniu takiego respiratora - mówi Dorota Szczęśniak-Stańczyk, która niedawno została nowym dyrektorem  ds. medycznych w ryckim szpitalu. Będzie wykorzystywany u pacjentów przewożonych np. do pracowni tomografii komputerowej, albo z karetki na oddział. - Jeden z ważniejszych sprzętów, którego potrzebował szpital w Rykach. Dotychczas zdarzało się, że w takich przypadkach mogliśmy korzystać tylko z worka do resuscytacji "ambu" - mówi doktor Szczęśniak-Stańczyk.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wąski - niezalogowany 2020-11-17 17:12:16

    Szpital nie miał respiratora! Ale ma nowy samochód za który można by kupić 3,4 a może pięć respiratrów. Czy Pani dyrektor już z niego korzystała?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Szeroki - niezalogowany 2020-11-17 18:15:02

    Człowieku dowiedz się dokładnie jak było z samochodem czy był kupiony czy był darowizną.Piszesz bzdury co by się nie działo. Powinieneś pomyśleć zamiast zabierać głos w sprawie o której nie masz bladego pojęcia. Zajmij się czymś pożytecznym to lepiej się poczujesz.Jak to mówią ch....wej baletnicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza.Bez odbioru.

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wąski - niezalogowany 2020-11-17 21:48:13

    I co z tego, że była to darowizna. Można było w uzgodnieniu z bankiem zmienić cel na który zostaną przeznaczone pieniądze. Ale dla banku i starostwa w tych trudnych czasach ważniejszy jest samochód dla Pani dyrektor niż kilka respiratorów. Gratulacje dla naszej władzy i bez odbioru.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości