Reklama

Co dalej ze szpitalem w Rykach?

W szpitalu przy ul. Żytniej przebywa obecnie 13 pacjentów, u których stwierdzono zarażenie wirusem SARS-CoV-2. Pacjenci z innymi schorzeniami kierowani są do sąsiednich placówek. Póki co szpital nie został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny

Zakażenie u jednego z pracowników placówki stwierdzono 10 października. Testy dały także pozytywny wynik u kilku pacjentów. Niestety chorzy musieli pozostać w Rykach, bo w szpitalach zakaźnych brakuje miejsc. Na Żytnią przewieziono również cztery inne zakażone osoby wymagające pomocy. Od tego czasu szpital powiatowy nie przyjmuje pacjentów.

Decyzją wojewody z 16 października, szpital w Rykach, do wygaszenia ogniska epidemicznego wywołanego koronawirusem, będzie świadczył opiekę zdrowotną w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid-19.

Reklama

– Decyzja co dalej ze szpitalem w Rykach zapadnie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu po konsultacji z wojewodą oraz Narodowym Funduszem Zdrowia – informuje starosta rycki Dariusz Szczygielski. – Wówczas okaże się, czy placówka zostanie przekształcona w szpital zakaźny. Póki co takiej decyzji nie ma – zaznacza starosta. – Jednocześnie zwracam uwagę, aby nie rozpowszechniać nieprecyzyjnych i niesprawdzonych informacji na temat działalności ryckiego szpitala oraz sytuacji epidemicznej – apeluje Dariusz Szczygielski.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-10-18 11:13:46

    To co mamy mówić, prawdę czy ściemniać na waszą korzyść. Przecież ludzie widzieli, jak w piątek rano badało się ze trzydzieści osób personelu. Trzymajcie dalej wszystko w tajemnicy, to wam ludzie podziękują przy najbliższych wyborach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-10-18 13:10:46

    To chyba dobrze, że mieszkańcy mogą wykonywać testy na miejscu. Cóż w tym złego.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-10-18 14:21:17

    Oby wasi bliscy nie byli wożeni od szpitala do szpitala i by nie umierali w karetkach... trudno pojąć te głosy "specjalistów od wszystkiego" ale jak kogoś z was dotknie choroba w tedy powołujecie się na wszystkich świętych by leczyć się poza kolejka...hipokryci

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości