Reklama

Czyścili rowy, znaleźli pocisk artyleryjski

Podczas prac porządkowych przy rowie melioracyjnym w Starym Zadybiu(gmina Kłoczew) pracownicy znaleźli niewybuch. Wezwany patrol policji stwierdził, że jest to pocisk artyleryjski z okresu II Wojny Światowej, kaliber 120 mm

W środę, 13 maja, około południa, dyżurny KPP w Rykach został poinformowany, że w Starym Zadybiu pracownicy czyszczący rowy natknęli się na niebezpieczny przedmiot, przypominający pocisk. Na miejsce udali się policji z rozpoznania minersko-pirotechnicznego KPP w Rykach. Mundurowi stwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski i zabezpieczyli go do momentu przybycia patrolu saperskiego z Jednostki Wojskowej w Dęblinie.

Jak się okazuje ziemia nadal skrywa w sobie jeszcze wiele takich "pamiątek" z czasów II Wojny Światowej. Od czasu do czasu natykają się na nie mieszkańcy naszego powiatu, zwłaszcza przy okazji prac polowych, czy w lesie. W zależności, gdzie taki niewybuch, czy niewypał się znajdował, to jego stan rozkładu jest różny. Niemniej jednak, mimo upływu około ponad 75 lat od zakończenia wojny są one nadal niebezpieczne. Policja przypomina, że takich niebezpiecznych przedmiotów nie wolno odkopywać, dotykać, podnosić, przenosić, uderzać, rozbijać, rzucać, podgrzewać (np. wrzucać do ogniska), manipulować nimi. Nieostrożne obchodzenie się z materiałami wybuchowymi może doprowadzić do tragedii.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-05-15 14:36:13

    A mama mówiła. Ucz się bo będziesz czyścić rowy ????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości