Reklama

Dęblin - Wstąpili w szeregi Wojska Polskiego

97 żołnierzy służby przygotowawczej Lotniczej Akademii Wojskowej wypowiedziało słowa roty przysięgi wojskowej na placu przed Pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”

Uroczystość dla podchorążych I roku była zwieńczeniem trwającego 6 tygodni podstawowego szkolenia wojskowego. Podchorążowie Jakub Burzyński, Olgierd Jaske, Szymon Konwaluk, Weronika Lipińska, Agnieszka Pieszczek oraz Jakub Rosiak za wzorową postawę żołnierską i uzyskanie bardzo dobrych ocen zostali wyróżnieni przez rektora-komendanta Lotniczej Akademii Wojskowej. - W imieniu wszystkich nowo zaprzysiężonych podchorążych zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, by godnie reprezentować Szkołę Orląt. Dziś wszyscy dumnie dołączamy do lotniczego gniazda, aby finalnie z niego wylecieć tworząc zgrany zespół pilotów, nawigatorów, kontrolerów ruchu powietrznego i logistyków. Wspólnie, będziemy zmieniać wartę na straży naszej Ojczyzny - powiedział szer. pchor. Szymon Chałubiński.

Uroczystość 27 września zakończyła Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego i defilada.

Reklama

(źródło i foto: www.law.mil.pl)

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości