W rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, miasto, którego patronem jest Święty Jan Paweł II, uczciło Papieża Polaka uroczystą Mszą świętą i poświęceniem jego pomnika.
Uroczystości w czwartek, 16 października, rozpoczęły się w kościele Św. Piusa V Papieża. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił Jego Ekscelencja ks. bp Kazimierz Gurda.
W Eucharystii wzięli udział licznie zgromadzeni mieszkańcy, duchowieństwo, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele władz miasta, powiatu i województwa.
Po zakończeniu Mszy świętej, uczestnicy przeszli ulicami miasta w uroczystym przemarszu pod pomnik Świętego Jana Pawła II. To tam nastąpił główny moment dnia – ks. biskup Gurda dokonał uroczystego aktu poświęcenia pomnika.
Podczas ceremonii Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” skorzystało z okazji, by publicznie wyróżnić osoby, które były szczególnie zaangażowane w powstanie tego ważnego dla Dęblina monumentu.
Uroczystość zwieńczyła krótka część artystyczna, przygotowana przez Miejski Dom Kultury w Dęblinie.
Jak podkreślają organizatorzy, to wyjątkowe wydarzenie było nie tylko hołdem dla Papieża Polaka, ale również wyrazem duchowej jedności i wdzięczności mieszkańców miasta, którego patronem jest św. Jan Paweł II.
Uczestnicy zgodnie modlili się: „Święty Janie Pawle II – módl się za nami i za Dęblin!”
fot. Miasto Dęblin
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze