Po raz pierwszy w historii Dęblina mieszkańcy skorzystają z miejskiej komunikacji opartej na nowoczesnych autobusach elektrycznych. Od 4 maja wprowadzono 4 linie dzienne i 1 sobotnią, a pierwsze dwa miesiące przejazdy będą całkowicie bezpłatne. To ważny krok w rozwoju miasta i poprawie jakości życia mieszkańców.
Przełomowa zmiana dla mieszkańców Dęblina. Miasto po raz pierwszy w swojej historii uruchamia własną komunikację miejską. Umowa w tej sprawie została podpisana 29 kwietnia pomiędzy samorządem a Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Dęblinie.
Na jej podstawie od poniedziałku, 4 maja, na ulice wyjadą miejskie autobusy elektryczne.
Dla miasta to ważny krok. Władze mówią o pierwszej w pełni miejskiej komunikacji, tworzonej od podstaw i dopasowanej do potrzeb mieszkańców.
W ramach nowego systemu uruchomione zostaną:
Siatka połączeń została zaplanowana tak, aby objąć możliwie dużą część miasta.
Na start przygotowano ułatwienie dla mieszkańców - przez pierwsze dwa miesiące przejazdy będą całkowicie bezpłatne.
Istotna zmiana dotyczy dotychczasowej linii 31, która od teraz będzie funkcjonować jako linia numer 1.
Godziny odjazdów dla dotychczasowej linii 31 (obecnie linia nr 1) pozostają bez zmian - informuje miasto.
Dodatkowo wydłużony zostanie czas kursowania tej linii, co ma poprawić dostępność dla pasażerów, zwłaszcza w godzinach pozaszczytowych.
Szczegółowe rozkłady jazdy zostaną opublikowane w najbliższym czasie.
- To odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy na ten moment czekali naprawdę długo. Tworzymy komunikację od podstaw, dopasowaną do Dęblina i jego mieszkańców - podkreślają urzędnicy.
Pierwsze autobusy wyjadą na ulice już 4 maja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze