- Samochody zatrzymują się na chodniku i pasie drogowym. Często zastawiają przejście i ścieżkę rowerową. Wszystko dlatego, że brakuje parkingów - mówi mieszkanka
Kobieta mieszka przy ul. Warszawskiej. - Takie sytuacje widzę każdego dnia. Auta tarasują przejście - alarmuje. Mieszkanka przypuszcza, że kierowcy parkujący na chodnikach w pobliżu sklepów robią to, bo w okolicy brakuje miejsc postojowych. Zauważa, że problem z parkingami jest również w okolicy urzędu miasta, komisariatu policji i przychodni. - W godzinach szczytu nie ma mowy o zaparkowaniu. Parkingi są zajęte, a auta stoją też wzdłuż ulic - mówi.
Jak informuje burmistrz Dęblina, do urzędu nie wpłynęły skargi dotyczące nieprawidłowego parkowania przy ul. Warszawskiej. - Pas drogowy należy do zarządcy drogi krajowej nr 48, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i być może bezpośrednio tam trafiają skargi - wyjaśnia Beata Siedlecka. Dodaje, że wpływały zgłoszenia dotyczące parkowania pojazdów przez studentów w centrum i na terenie osiedla Lotnisko. - Od poniedziałku do piątku blokują możliwość korzystania w tym czasie z parkingów przez innych użytkowników dróg - tłumaczy burmistrz. Mówi, że na terenie garnizonu są parkingi przeznaczone dla studentów uczelni wojskowej. - Niestety większość tych kierowców parkuje w centrum miasta i na terenie osiedla Lotnisko. Nadmieniam, że parkingi na terenie miasta są ogólnodostępne - kończy włodarz.
O sprawę pytamy również rzecznika Lotniczej Akademii Wojskowej. - Uczelnia znajduje się w kompleksie wojskowym, gdzie stacjonuje kilka jednostek, m.in. Szkoła Podoficerska Sił Powietrznych, Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego czy 41 Baza Lotnictwa Szkolnego oraz Ogólnokształcące Liceum Lotnicze - wylicza ppłk Jarosław Wojtyś. Dodaje, że do wszystkich wymienionych podmiotów przyjeżdżają kursanci, kandydaci, żołnierze rezerwy czy ochotnicy do przeszkolenia wojskowego. Z miejsc postojowych korzystają również inni. - Wspomnieć należy o pracownikach firm budowlanych, którzy wynajmują mieszkania w Dęblinie i również poruszają się pojazdami mechanicznymi - zaznacza rzecznik.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
No tak, jak sie ludzie nie poskarza to juz wladza sama nie zobaczy problemu. Tak glupiego tlumaczenia nie czytalam dawno...a moze paniusia by ruszyla od czasu do czasu 4 litery w teren i zobaczyla co sie na jej terenie dzieje, gdzie sa jakies problemy a nie czekala na skargi i donosy. Co za szczyt lenistwa i biernosci.
Jaki jest sens tego artykułu? Jak to w Dęblinie jedni zrzucają winę na drugich. Przez kilka lat słyszałem że to rada jest przeciw Pani Burmistrz, a podobno od roku rządzi nową rada i co dalej nic się nie dzieje. Podwyżki śmieci, smród palonych śmieci.
Lilko sprawa jest taka. Jak pani burmistrz dobrze zauważyła to dk48 nie należy do niej, ale do GDDKiA, więc oznacza to to, że ma dobrze oprócz Ciebie wydrukowane społeczeństwo i kieruje być może do odpowiedniego organu. Dziwne może być tłumaczenie lotniska, ponieważ jeżeli jest podmiot, który ma kilka podmiotów czytaj uczelni to powinien zapewnić parkingi dla słuchaczy, oraz swych pracowników. Wróćmy do dk48 o której mówię raz kolejny, bo jeżeli ktoś chciałby poruszyć temat dk48 w GDDKiA i przedstawienie koncepcji budowy rasy s48 wraz z obwodnica Dęblin to wtedy cześć dęblińskiejkrajówki przejdzie w posiadanie miasta i wtedy Pani Beata będzie musiała zająć się tym co dzieje się w pasie drogowym. Mnie ta sprawa nie dotyczy, gdyż po Dęblinie poruszam się rowerem i zawsze przypinam go koło komendy.
Rysiek zawrzyj swój pysk i przestań wtrącać te swoje 3 grosze wszędzie. Jesteś meczący i w głębokim poważaniu ludzie maja twoje opinie.... Naucz się języka polskiego lepiej...
do Rysiek -problem parkingu to nie problem tylko drogi dk48 ale calego miasta- wszedzie jest ten problem i tlumaczenie sie ze nie jej droga to nie jej problem jest infantylne. Ona odpowiada za miasto iza inwestycje a nie dyrekcja drog. Niech sie wezmie kobita do roboty i zacznie cos robic dla miasta bo inni juz czekaja z nowymi pomyslami by cos zrobic dla miasta kiedy obejmowac bede po niej stanowisko
Problem jest, ale to włodarze szkół powinni zapewnić uczestnikom wykładów miejsca parkingowe, aby Ci nie zabierali ich mieszkańcom. Tak jak mówiłem, że w Rykach na terenie PKS powinien być wybudowany płatny parking co spowodowało, by dopływ gotówki do budżetu tak jestem zdania, że w Dęblinie również takowy powinien powstać tylko, aby się nie okazało, że lotniczy, czy jacyś inni rozmaici go zajmą, bo tak.
Powiem ktotko Dwa lata temu sama zgłaszałem w urzędzie że powinny być parkomaty. Odpowiedziano mi że nie ma takiej możliwości. Więc prosxe nie pisać że nikt nie zglaszal
Niech mi pozwolą zająć się tematem a załatwię to w miesiąc i jeszcze będzie z tego kasa na potrzeby gminy. A wogole to niech szkoła zbespieczy bierze kasę za to.
Szkoła a raczej Akademia jak nic nie robiła z tematem tak nic nie zrobi. Wojsko gospodaruje na własnym terenie i ma gdzieś to, że utrudnia codzienne życie mieszkańcom często z wojskiem nie związanym. Nawet parking należący chyba do bazy jest na co dzień zamknięty bo dowódcy stojący w loży honorowej w trakcie okazjonalnych uroczystościach nie mogą wchodzić po plamach oleju. Oni tak wysoko bujają w obłokach, że nie są w stanie zrozumieć codziennych problemów normalnych ludzi.
A co do parkingów to w ostatnich kilku latach zostały zrobione lub przebudowane na Wąskiej, Prostej, Bakowej, PCK, Rynek, Okólna. W wakacje nie są one wcale przepełnione, więc zaspokajają potrzeby lokalnych mieszkańców.
Pewnego razu zdarzylo mi sie byc w stolicy naszego wojewodztwa "Lublinie" zaparkowac oczywiscie nie ma gdzie,maly parking dlugo czekalem na wolne miejsce ale sie udalo, za pol roku mialem przyjemnosc byc jeszcze raz w tym samym miejscu I co SZOK 4 samochody na parkingu moj 5 myslalem ze to taki dzien moze a tu jednak nie parkomat zrobil swoje.
Gościu 11 parkowałes pod katedrą już ja to wiem. Pamiętaj, że najlepsze miejsca do parkowania w Lublinie to galeria zamkowa lub okopowa z drugiej strony. Jeżeli chodzi o strefy płatnego parkowania to doskonały pomysł na dobicie budżetu, oraz od razu znajdują się miejsca parkingowe i jest to skuteczna walka z cebulakami. Ilekroć jestem w Poznaniu to parkuję przy Jezuuckiej, bądź przy Moście Dworcowym lub na Jeżycach w okolicy skweru tramwajarek. Dwie pierwsze miejscówki są płatne, ale bardzo dogodne trzecia zaś bezpłatna, polecam również ulice Dolna Wilda i parking MOSiR przy basenie. Ilekroć jestem w Gdańsku to parkuję we Wrzeszczu przy ulicy Dmowskiego lub Wajdeloty, oraz pod galeria i Bałtycką i Manhattan, ale wszystkie są płatne. W Oliwie parkuję przy ul Rybickiego, bądź Stary Rynek obie płatne. W Śródmiesciu Gdańska na Biskupiej i Gradowej Górze obie bezpłatne. W Sopocie przy Grodzisku na Haffner bądź na Powstańców Warszawy, Gdynia to tylko płatny Skwer Kościuszki. W Krakowie parkuję przy Galerii Kazimierz przy ul Kitlarskiej, bądź na Tauron Arenie na Al Pokoju Zdarza mi się parkować pod Wawelem, ale jest bardzo drogo[. Warszawa zaś zawsze parkuję na płatnym pod pałacem, albo na Ursynowie na Puławskiej pod Polnedem. Jak widzicie większość wysoko rozwiniętych miast ma płatne parkingi i zarabia, a u nas się nie da.
marzena - jeśli nie złożyłaś oficjalnego pisma w tej sprawie - to tak jakby skargi nie było/ Tak to działa i na "gębę" nic nie ma
Parkingów brakuje i w Dęblinie i w Rykach, a włodarze obu tych miast ogólnie mają to gdzieś.
No tak, jak sie ludzie nie poskarza to juz wladza sama nie zobaczy problemu. Tak glupiego tlumaczenia nie czytalam dawno...a moze paniusia by ruszyla od czasu do czasu 4 litery w teren i zobaczyla co sie na jej terenie dzieje, gdzie sa jakies problemy a nie czekala na skargi i donosy. Co za szczyt lenistwa i biernosci.
Jaki jest sens tego artykułu? Jak to w Dęblinie jedni zrzucają winę na drugich. Przez kilka lat słyszałem że to rada jest przeciw Pani Burmistrz, a podobno od roku rządzi nową rada i co dalej nic się nie dzieje. Podwyżki śmieci, smród palonych śmieci.
Lilko sprawa jest taka. Jak pani burmistrz dobrze zauważyła to dk48 nie należy do niej, ale do GDDKiA, więc oznacza to to, że ma dobrze oprócz Ciebie wydrukowane społeczeństwo i kieruje być może do odpowiedniego organu. Dziwne może być tłumaczenie lotniska, ponieważ jeżeli jest podmiot, który ma kilka podmiotów czytaj uczelni to powinien zapewnić parkingi dla słuchaczy, oraz swych pracowników. Wróćmy do dk48 o której mówię raz kolejny, bo jeżeli ktoś chciałby poruszyć temat dk48 w GDDKiA i przedstawienie koncepcji budowy rasy s48 wraz z obwodnica Dęblin to wtedy cześć dęblińskiejkrajówki przejdzie w posiadanie miasta i wtedy Pani Beata będzie musiała zająć się tym co dzieje się w pasie drogowym. Mnie ta sprawa nie dotyczy, gdyż po Dęblinie poruszam się rowerem i zawsze przypinam go koło komendy.