Wczoraj awarii uległa pompa studni głębinowej w Domu Pomocy Społecznej "Słoneczny" w Podlodowie. To jedyne źródło zaopatrzenia mieszkańców w wodę. W tej chwili w placówce przebywa ok. 20 osób, w tym małe dzieci
- Pilnie potrzebujemy pomocy hydraulika, który zamontuje pompę w studni. Obdzwoniłam już wszystkich hydraulików, których znam, ale każdy tłumaczy się brakiem wolnego terminu - mówi Elżbieta Tarkowska. Od wczoraj podopieczni DPS mają problemy z wodą. Dom Opieki zaopatrywany jest w wodę z własnej studni głębinowej. Niestety awarii uległa pompa. - Elektryk obiecał, że naprawi nam starą zapasową pompę, ale potrzebujemy hydraulika, który ją wymieni - zaznacza właścicielka DPS. Elżbieta Tarkowska zapewnia, że pieniądze za usługę. Liczy się czas. - Woda potrzebna jest nie tylko do spożycia, czy umycia się, ale też c.o. To pierwszej potrzeby konieczność, dlatego zależy nam na czasie - apeluje Tarkowska. W tej chwili w DPS przebywa ok. 20 podopiecznych w tym niemowlę i 3 letnie dziecko. Doraźnie wodę mają dostarczyć strażacy, ale to nie rozwiąże problemu na dłużej, dlatego właścicielka DPS "Słoneczny" liczy, że po tej publikacji zgłosi się ktoś, kto pomoże rozwiązać problem. Hydraulicy, którzy mogliby przyjąć zlecenie, mogą kontaktować się z DPS pod numerem 602 333 005.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze