Reklama

Drożej za śmieci w Stężycy

Od 1 stycznia wzrosły opłaty za wywóz nieczystości. Mieszkańcy gminy zapłacą blisko 20% więcej

Rada Gminy Stężyca podjęła uchwałę regulującą gospodarkę odpadami na terenie samorządu. Zmienione zostały stawki za wywóz śmieci.

W 2023 roku odpady komunalne z nieruchomości zamieszkałych będą odbierane przez konsorcjum firm: Ekolider Jarosława Wyglądały z Lucina (lider konsorcjum) oraz Ecoglobe z Międzyrzeca Podlaskiego (partner).

Podwyżki były nieuniknione. Stawka podskoczyła o 3 zł, co daje niecałe 20 procent więcej niż dotychczas. Oczywiście jest to związane ze wzrostem kosztów pracowniczych, transportu, energii. Rozmawiałam z wieloma osobami i wszyscy zgodnie twierdzą, iż podwyżka nie będzie aż tam mocno odczuwalna przez mieszkańców gminy. Ludzie rozumieją, że wszystko drożeje i ten trend dosięgnął również naszych nieczystości. Jako włodarze robimy wszystko, by jak najmniej obciążać kosztami naszych mieszkańców - mówi Grażyna Domańska, zastępca wójta gminy Stężyca.

Reklama

 

Nowe stawki podatku śmieciowego

26 zł miesięcznie od osoby

jeżeli właściciel nieruchomości zamieszkałej nie zadeklaruje zagospodarowania bioodpadów, odpadów zielonych w przydomowym kompostowniku

23 zł miesięcznie od osoby

Jeżeli właściciel nieruchomości zamieszkałej zadeklaruje zagospodarowanie bioodpadów, odpadów zielonych w przydomowym kompostowniku

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości