Reklama

Dwaj mieszkańcy powiatu ryckiego zatrzymani z kilogramem narkotyków [FILM]

Kilogram amfetaminy przewozili samochodem dwaj mieszkańcy powiatu ryckiego. Zostali zatrzymani w Moszczance na zjeździe z trasy S-17 przez kryminalnych z ryckiej komendy. Obu mężczyznom przedstawiono już zarzuty. Wobec 39-latka sąd zastosował tymczasowy areszt, natomiast 24-latek trafił pod dozór policji

Kryminalni z ryckiej komendy podejrzewali, że mężczyźni mogą przewozić narkotyki. Do zatrzymania doszło w środę przed godziną 22.00 w Moszczance na zjeździe z trasy S-17.  W celu zatrzymania wykorzystano kolczatkę drogową. Mężczyźni byli zaskoczeni ujęciem ich na gorącym uczynku.

– To dwaj mieszkańcy powiatu ryckiego w wieku 39 i 24 lat – informuje aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak. – W samochodzie audi, którym jechali, policjanci ujawnili blisko kilogram białej substancji. Po przeprowadzeniu wstępnego badania funkcjonariusze potwierdzili, że zabezpieczone środki to amfetamina – dodaje rzecznik prasowy KPP Ryki.

Reklama

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali.  Wobec 39-latka rycki sąd zastosował środek zapobiegawczy postaci tymczasowego aresztowania na okres  3 miesięcy  za posiadanie znacznej ilości narkotyków i czynienie przygotowań do uczestniczenia w ich obrocie. Odpowie on za powyższy czyn w warunkach recydywy, gdyż był już karany w przeszłości za przestępstwa podobne. Grozi mu  nawet 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast wobec młodszego z mężczyzn zastosowano dozór policji za pomocnictwo w powyższym czynie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Reklama

 

 

 

 

KPP Ryki

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości