Dęblińscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Gruzji odpowiedzialnych za kradzież pieniędzy. Sprawcy ukradli saszetkę z dokumentami i gotówką o wartości ponad 5700 zł z niezamkniętego samochodu
Zdarzenie miało miejsce w czerwcu na terenie Dęblina. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty, za które grozi im kara do 5 lat więzienia.
W czerwcu policjanci z Dęblina otrzymali zgłoszenie o kradzieży saszetki z busa zaparkowanego przed jednym ze sklepów w mieście. Dwaj mężczyźni skorzystali z okazji, gdy kierowca pojazdu wszedł na kilka minut do sklepu, pozostawiając samochód otwarty. To wystarczyło, by złodzieje zabrali saszetkę z dokumentami i pieniędzmi, która znajdowała się na półce nad siedzeniem kierowcy. Po odkryciu kradzieży, pokrzywdzony natychmiast zgłosił sprawę na policję.
Dzięki skutecznemu śledztwu, funkcjonariusze kryminalni z Dęblina ustalili tożsamość sprawców. Na terenie Warszawy zatrzymano dwóch obywateli Gruzji w wieku 47 i 54 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzut kradzieży, do którego się przyznali.
Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.
KPP Ryki, oprac. HG
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze