Reklama

Dyrektor szkoły z wyróżnieniem od ministra obrony narodowej! Doceniono go za „nowatorskie podejście”

W Lublinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Terenowych Organów Wykonawczych MON. Choć była to okazja do podziękowań i podsumowań, uwagę przykuło wyjątkowe wyróżnienie, które trafiło do osoby mocno związanej z powiatem ryckim.

Dyrektor Zespołu Szkół w Sobieszynie, Wojciech Niedziółka, został doceniony przez wiceprezesa Rady Ministrów i ministra obrony narodowej, Władysława Kosiniaka-Kamysza, za swoje zaangażowanie na rzecz obronności kraju.

List Gratulacyjny od ministra trafił do Sobieszyna

24 października w Ośrodku Zamiejscowym w Lublinie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Terenowych Organów Wykonawczych Ministerstwa Obrony Narodowej.

Podczas uroczystości, na której szef Ośrodka, płk Piotr Pieczur, dziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom RON za ich codzienną służbę, zwrócono szczególną uwagę na udaną współpracę z partnerami zewnętrznymi. Płk Pieczur mocno podkreślił, jak ważna dla bezpieczeństwa i rozwoju jest kooperacja m.in. z samorządami, jednostkami wojskowymi oraz placówkami oświatowymi.

Reklama

Właśnie z tej okazji Wojciech Niedziółka, dyrektor Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie, został uhonorowany Listem Gratulacyjnym podpisanym przez wiceprezesa Rady Ministrów i ministra obrony narodowej, Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Za co dokładnie wyróżniono dyrektora?

Dokładną przyczynę docenienia dyrektora Niedziółki wyjaśnia treść listu. Wyróżnienie dotyczyło „wzorowej realizacji edukacyjnych projektów resortowych” oraz jego „szczególnego zaangażowania w pracę z młodzieżą”.

W dokumencie czytamy wyrazy uznania za: „Osiągnięte wyniki to rezultat ogromnego zaangażowania i osobistego wkładu w promowanie idei służby wojskowej, nowatorskiego podejścia do budowania Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz promowania wartości patriotycznych służących bezpieczeństwu naszej Ojczyzny.”

Reklama

Ponadto płk Piotr Pieczur dodatkowo wyróżnił samą szkołę w Sobieszynie za "aktywne działanie, profesjonalizm i otwartość".

To podwójne docenienie – zarówno osobiste, jak i dla placówki – podkreśla znaczenie, jakie wojsko przywiązuje do edukacji i aktywnego kształtowania postaw proobronnych na poziomie lokalnym, a szkoła w Sobieszynie wydaje się być w tym zakresie regionalnym liderem.

fot. sobieszynbrzozowa.pl

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości