Reklama

Dzień Strażaka dopiero za rok 

Chociaż na obchody Dnia Strażaka czekali wszyscy druhowie, w tym roku imprezy nie będzie. 10 maja delegacje z poszczególnych jednostek wezmą jedynie udział we mszy świętej

Koronawirus pokrzyżował wiele planów. Odwołano dziesiątki imprez. Ze względu na szerzącą się pandemię inny wymiar będzie miał również Gminny Dzień Strażaka. W tym roku nie będzie uroczystej oprawy, a strażacy z Janopola, którzy po raz pierwszy mieli organizować spotkanie dla druhów z całej gminy Kłoczew musieli odwołać imprezę, którą przygotowywali od miesięcy.

Spotkania z okazji święta strażaków w gminie są organizowane od 2012 roku. Na tegoroczną imprezę druhowie szykowali się od dawna. Pewne wątpliwości związane z organizacją przedsięwzięcia pojawiły się już w lutym na spotkaniu sprawozdawczym. Wtedy jednak strażacy martwili się, czy termin wyborów prezydenckich nie będzie kolidował z obchodami strażackiego święta.

Reklama

Kucharki zamówione

Na imprezie miało pojawić się blisko 130 osób, w tym ponad stu druhów i druhen z gminnych jednostek OSP oraz ok. 20 zaproszonych gości. - Mieliśmy już wszystko zamówione i ustalone. Sprzęty, kucharki, ale trzeba było to odwołać przez wirusa. Na szczęście nie ponieśliśmy żadnych kosztów, wszystko odwołaliśmy odpowiednio wcześnie, a większość działań mieliśmy robić we własnym zakresie - mówi prezes jednostki Danuta Ejchsztet. - Żal, że impreza się nie odbędzie - dodaje.

Druhowie z Janopola, organizując spotkanie, mieliby świetną okazję pochwalić się przeprowadzonymi w ubiegłym roku remontami. - Odnowiliśmy dużą salę, pomalowaliśmy ściany i podłogę, wymieniliśmy oświetlenie. Remont był kosztowny, ale bardzo potrzebny - oznajmia prezes. Pieniądze pochodziły z funduszu sołeckiego. - Na całość zabrakło. Wtedy z pomocą przyszli nam wójt i rada gminy. Otrzymaliśmy brakujące 2.300 zł za co jesteśmy bardzo wdzięczni - podsumowuje.

Reklama

Życzenia przez internet

Każdego roku obchody Dnia Strażaka rozpoczynała uroczysta msza święta, w której udział brali druhowie z gminnych jednostek oraz władze gminy i zaproszeni goście. Tym razem nawet msza będzie wyglądała inaczej. Ze względu na ograniczenia w kłoczewskim kościele może przebywać jedynie 30 osób. - Początkowo rozmawialiśmy, że z każdej jednostki udział we mszy wezmą po dwie osoby, ale jest taka możliwość, że strażacy z Nowego Zadybia, Starego Zadybia, Stryja i  Gęsiej Wólki udadzą się na mszę do swoich parafii. Wtedy u nas zostanie 6 jednostek i będziemy mogli pójść ze sztandarem - informuje Danuta Ejchsztet.

Ze względu na inny wymiar tegorocznych obchodów Dnia Strażaka życzenia dla druhów z gminy, za pośrednictwem internetu, złożył wójt Zenon Stefanowski.  Podziękował druhom za ich dyspozycyjność i ofiarność. Wyraził również wdzięczność za ich zaangażowanie i poświęcony czas na rzecz rozwoju ochotniczego pożarnictwa.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości