Reklama

Dzikie zwierzęta na drodze. Trzy wypadki jednego dnia

Tylko w poniedziałek rano doszło do trzech wypadków z udziałem dzikich zwierząt na drodze.

Do pierwszego z nich doszło tuż po godzinie 6. na ulicy Kockiej w Dęblinie. Auta osobowe marki audi zderzyło się z jeleniem, który wtargnął pod koła. W wyniku wypadku jedna osoba została przewieziona do szpitala. Zwierzę nie przeżyło zderzenia z samochodem. W tym miejscu ruch odbywał się wahadłowo. 

Do podobnego zdarzenie doszło również w poniedziałek rano w Moszczance, również przy dk 48. Tym razem dostawczy ford zderzył się z sarną. Z kolei w Podlodowie (gm. Ułęż) samochód osobowy potrącił łosia. 

Reklama

W akcji brali udział m.in. strażacy z OSP Dęblin- Masów. Ochotnicy przypominają, że w okresie jesiennym przy nie najlepszych warunkach atmosferycznych przejeżdżając przez las lub pola należy zwrócić większą uwagę na możliwość wyskoczenia na jezdnię saren, dzików czy jeleni. Największą aktywność zwierzęta przejawiają o zmierzchu i o świcie. Jak się zachować w momencie, gdy zwierze wbiegnie na drogę? - Wyhamujmy i spróbujmy ominąć przeszkodę. Jeżeli nie ma na to czasu trąbiąc postarajmy się przepłoszyć zwierzę. Nie włączajmy w takiej sytuacji świateł drogowych, ponieważ wiele zwierząt traci wtedy orientację lub staje w bezruchu - radzą w komunikacie strażacy z OSP Dęblin -Masów.

(fot. OSP Dęblin-Masów) 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-10-28 19:34:49

    Ile razy mam mówić i pisać kotki psotki, że dk 48 to jakieś nieporozumienie tak jak jej zarządca. Jeszcze raz powtórzę kotki psotki na odcinku s19 węzeł Kock do odcinka s17 węzeł Moszczanka należy wybudować drogę s48 z ekranami i siatkami wtedy i strus nawet nie wyskoczy. Na odcinku węzeł Moszczanka s17 do Kozienice należy wybudować obwodnicę Dęblin jako s48 również z ekranami i siatkami. Lądują na ziemi to dk48 do jasnego pioruna po jednej stronie powinna mieć chodnik i ścieżkę rowerowa z Dęblin do ulicy Fabrycznej i dalej do Ryk i Kocka wraz z siatką bezpieczeństwa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-10-28 20:08:08

    kurcze ale ten samochod to byl istny zlom, pare centymetrow szpachli i przezarta blacha. Kto dopuscil do uzytku. W sumie szkoda zwierzaka ale plus jest taki jeden zlom mniej na drodze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gojość - niezalogowany 2019-10-29 10:06:10

    Co wy wiecie o jezdzie autami dzieci,ja nadal jako 80latek jestem aktywnym kierofcą,takie bączki krece swojm BMW ZE głowa wasza mała to ogarnąć.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości