Tylko w poniedziałek rano doszło do trzech wypadków z udziałem dzikich zwierząt na drodze.
Do pierwszego z nich doszło tuż po godzinie 6. na ulicy Kockiej w Dęblinie. Auta osobowe marki audi zderzyło się z jeleniem, który wtargnął pod koła. W wyniku wypadku jedna osoba została przewieziona do szpitala. Zwierzę nie przeżyło zderzenia z samochodem. W tym miejscu ruch odbywał się wahadłowo.
Do podobnego zdarzenie doszło również w poniedziałek rano w Moszczance, również przy dk 48. Tym razem dostawczy ford zderzył się z sarną. Z kolei w Podlodowie (gm. Ułęż) samochód osobowy potrącił łosia.
W akcji brali udział m.in. strażacy z OSP Dęblin- Masów. Ochotnicy przypominają, że w okresie jesiennym przy nie najlepszych warunkach atmosferycznych przejeżdżając przez las lub pola należy zwrócić większą uwagę na możliwość wyskoczenia na jezdnię saren, dzików czy jeleni. Największą aktywność zwierzęta przejawiają o zmierzchu i o świcie. Jak się zachować w momencie, gdy zwierze wbiegnie na drogę? - Wyhamujmy i spróbujmy ominąć przeszkodę. Jeżeli nie ma na to czasu trąbiąc postarajmy się przepłoszyć zwierzę. Nie włączajmy w takiej sytuacji świateł drogowych, ponieważ wiele zwierząt traci wtedy orientację lub staje w bezruchu - radzą w komunikacie strażacy z OSP Dęblin -Masów.
(fot. OSP Dęblin-Masów)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ile razy mam mówić i pisać kotki psotki, że dk 48 to jakieś nieporozumienie tak jak jej zarządca. Jeszcze raz powtórzę kotki psotki na odcinku s19 węzeł Kock do odcinka s17 węzeł Moszczanka należy wybudować drogę s48 z ekranami i siatkami wtedy i strus nawet nie wyskoczy. Na odcinku węzeł Moszczanka s17 do Kozienice należy wybudować obwodnicę Dęblin jako s48 również z ekranami i siatkami. Lądują na ziemi to dk48 do jasnego pioruna po jednej stronie powinna mieć chodnik i ścieżkę rowerowa z Dęblin do ulicy Fabrycznej i dalej do Ryk i Kocka wraz z siatką bezpieczeństwa
kurcze ale ten samochod to byl istny zlom, pare centymetrow szpachli i przezarta blacha. Kto dopuscil do uzytku. W sumie szkoda zwierzaka ale plus jest taki jeden zlom mniej na drodze.
Co wy wiecie o jezdzie autami dzieci,ja nadal jako 80latek jestem aktywnym kierofcą,takie bączki krece swojm BMW ZE głowa wasza mała to ogarnąć.
Tak krecisz jak i piszesz
Taka to prawda. Mamy ustrój demokratyczny, niedoskonaly jak ciort, dlatego każdy sobie może mówić co chce. Kiedyś pewien raper z dzielnicy Dębiec w Poznaniu Hans powiedział mądre zdanie "państwo policyjne, państwo wyznaniowe masz tu wolność słowa, więc uważaj na swą mowę". Adam Miałczyński, który jest polonistą wspominał "od tego jest demokracja, żeby każdy se mógł nawet w pojedynkę nawet najgluosze hasła wygłasza".
Co ja poradze,demokracja ale nie kazdy potrafi krecic bączki,ale wypowiadać sie bez sensu juz tak,co to za pokolenie ?chyba miękkim k.... robione.Mnie tata zrobił twardym i nic mnie nie zlamie lub zalamie,potrafie wszystko,nawet z gówna zrobić bat.Pozdrawiam miękkich
Niech robi te baczki chodzby I w spodniach, nie raz juz slyszalem takich doswiadczonych a rutyna ich gubila I gacie podarte.
Ile razy mam mówić i pisać kotki psotki, że dk 48 to jakieś nieporozumienie tak jak jej zarządca. Jeszcze raz powtórzę kotki psotki na odcinku s19 węzeł Kock do odcinka s17 węzeł Moszczanka należy wybudować drogę s48 z ekranami i siatkami wtedy i strus nawet nie wyskoczy. Na odcinku węzeł Moszczanka s17 do Kozienice należy wybudować obwodnicę Dęblin jako s48 również z ekranami i siatkami. Lądują na ziemi to dk48 do jasnego pioruna po jednej stronie powinna mieć chodnik i ścieżkę rowerowa z Dęblin do ulicy Fabrycznej i dalej do Ryk i Kocka wraz z siatką bezpieczeństwa
kurcze ale ten samochod to byl istny zlom, pare centymetrow szpachli i przezarta blacha. Kto dopuscil do uzytku. W sumie szkoda zwierzaka ale plus jest taki jeden zlom mniej na drodze.
Co wy wiecie o jezdzie autami dzieci,ja nadal jako 80latek jestem aktywnym kierofcą,takie bączki krece swojm BMW ZE głowa wasza mała to ogarnąć.