81. rocznica Powstania Warszawskiego w Dęblinie. Minuta ciszy, hołd dla bohaterów, wspólna modlitwa. Burmistrz Roman Dariusz Bytniewski wraz z lokalną społecznością uczcili pamięć wszystkich, którzy walczyli o wolność Polski.
DĘBLIN – Punktualnie o godzinie 17:00 w całym mieście zawyły syreny alarmowe. Mieszkańcy Dęblina zatrzymali się na chwilę, by uczcić 81. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W uroczystościach wziął udział burmistrz Roman Dariusz Bytniewski. Wspólnie z mieszkańcami oddano hołd bohaterom, którzy w 1944 roku stanęli do walki o wolną Polskę.
Centralnym punktem obchodów była minuta ciszy w godzinę „W”. Jest to symboliczny moment rozpoczęcia zrywu w stolicy. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele wielu pokoleń. Obecni byli harcerze i strażacy. Wspólnie z mieszkańcami i władzami miasta stworzyli atmosferę zadumy i narodowej jedności.
Burmistrz Roman Dariusz Bytniewski podkreślił wagę tego dnia dla tożsamości narodowej.
– Dziś wspominamy tych, którzy 81 lat temu stanęli do walki o wolność Warszawy i honor Polski. Ich odwaga, poświęcenie i niezłomność na zawsze pozostaną symbolem ducha naszego narodu – napisał burmistrz w mediach społecznościowych.
W swoim komunikacie podkreślił, że hołd należy się wszystkim uczestnikom powstania. Należą do nich żołnierze i cywile, młodzi i starsi. Wszyscy, którzy wierzyli, że wolność jest warta największej ceny.
Uroczystość w Dęblinie wpisuje się w ogólnopolskie obchody tej ważnej rocznicy. Burmistrz Bytniewski podziękował lokalnym organizacjom za ich zaangażowanie w kultywowanie patriotycznych tradycji.
– Dziękujemy naszym druhnom i druhom za wspólne uczczenie tej wyjątkowej rocznicy. Cześć i chwała Bohaterom! – dodał.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze