Reklama

Generał Gołębiowski odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Uroczysta zbiórka w 4 Skrzydle Lotnictwa Szkolnego

W Dęblinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Świąt Majowych, podczas której gen. bryg. pilot Waldemar Gołębiowski otrzymał Złoty Krzyż Zasługi za zasługi w obronności Polski. Wyróżnienie wręczył gen. dyw. pilot Ireneusz Nowak, a nadano je na mocy decyzji prezydenta Karola Nawrockiego. Uroczystość była także okazją do wręczenia medali oraz awansów wojskowych.

W Dęblinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zbliżających się Świąt Majowych. W wydarzeniu wzięli udział żołnierze, kadra oraz zaproszeni goście. Najważniejszym momentem było wręczenie Złotego Krzyża Zasługi dowódcy 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego.

Podczas uroczystości dowódca jednostki, gen. bryg. pilot Waldemar Gołębiowski, został odznaczony za szczególne zasługi w umacnianiu obronności oraz suwerenności Polski. Odznaczenie wręczył zastępca dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych, gen. dyw. pilot Ireneusz Nowak. Złoty Krzyż Zasługi nadał prezydent Karol Nawrocki.

Reklama

To wyróżnienie jest formą podziękowania za wieloletnią służbę, zaangażowanie oraz wkład w rozwój polskiego lotnictwa wojskowego.

Uroczystość przed Świętami Majowymi

Zbiórka odbyła się na placu przy dawnym Porcie Lotniczym w Dęblinie. Podczas wydarzenia głos zabrał gen. Waldemar Gołębiowski, który przypomniał o znaczeniu 2 maja - Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zwrócił uwagę, że to symbol naszej tożsamości, jedności i dumy narodowej.

Dowódca mówił też o rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, pokazującym odpowiedzialność za państwo oraz troskę o jego przyszłość.

Reklama

Podczas uroczystości odczytano również list ministra obrony narodowej, Władysława Kosiniaka-Kamysza, skierowany do uczestników wydarzenia.

Medale i awanse

W trakcie zbiórki wręczono też medale oraz akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe. Na zakończenie odbyła się defilada pododdziałów, prowadziła ją Kompania Reprezentacyjna Sił Powietrznych z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego oraz Orkiestra Wojskowa w Dęblinie.

Uroczystość była okazją do podziękowania żołnierzom za służbę, a także do wspólnego uczczenia ważnych dla Polski świąt.

Źródło: 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego Aktualizacja: 01/05/2026 11:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości