- Malowanie jest odskocznią od codziennych obowiązków. To pasja, relaks i odprężenie - mówi Katarzyna Słabik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim
Mimo, że pani Katarzyna pełni publiczną funkcję, to wiele osób nie słyszało o jej pasji. - Maluję "do szuflady". Raczej nie pokazuję swoich dzieł większej publiczność, a jedynie rodzinie i znajomym - oznajmia. Ta wieść nieco się rozniosła dzięki wystawie prac w Kwadracie Artystycznym w Rykach, która odbyła się latem.
Katarzyna Słabik przyznaje, że od dziecka uwielbia malować. - Już jako mała dziewczynka szkicowałam ołówkiem na kartkach papieru. Były to przede wszystkim księżniczki i bajkowe postacie oraz ludzie, zwłaszcza kobiety - wspomina. Marzyłam, żeby po szkole podstawowej podjąć naukę w Liceum Plastycznym w Nałęczowie, ale niestety nie spełniło się - dodaje. Studia pani Katarzyna wybrała na kierunku edukacja wczesnoszkolna. -Mogłam tu rozwijać swoją pasję, bo miałam przedmiot z rysunku, grafiki oraz rzeźby. To były jedne z ulubionych zajęć - opowiada. Od młodych lat powstały setki prac. - Mam sentyment do tych pierwszych obrazów, bo zdaję sobie sprawę, że nie są doskonałe - zaznacza. Początkowo malowała kredkami pastelowymi, a potem na płótnie farbami. Teraz przyszedł czas na farby akwarelowe. - To trudna technika i wciąż się jej uczę - przyznaje.
Więcej można przeczytać w papierowym wydaniu "Twojego Głosu".
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze